مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: تغییر نگرش فرهنگی کارگشای مشکلات اقتصادی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تغییر نگرش فرهنگی کارگشای مشکلات اقتصادی و عنصری به نام فرهنگ کار در جامعه نیازمند بازنگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مدیرکل ثبت احوال استان ایلام، گفت: توسعه یک جامعه مبتنی بر تغییر نگرش فرهنگی است و این موضوع به ویژه خود را در موضوع فرهنگ کار نشان می دهد.
شکراله شیرخانی اظهار کرد: در جامعه ما عنصری به نام فرهنگ تغییر، نگرش نیازمند بازنگری است چرا که همه مشکلات جامعه در مسایل فرهنگی نهفته است.

وی با بیان اینکه تغییر نگرش فرهنگی کارگشای مشکلات اقتصادی هستند، گفت: عنصری به نام فرهنگ کار در جامعه نیازمند بازنگری است.

شیرخانی به جمعیت بیکار غیرماهر اشاره کرد و افزود: در این میان مساله افراد تحصیل کرده و بیکار نیز مطرح است که به دلیل فقدان سیستم برنامه ریزی نیروی انسانی نتوانسته اند شغلی برای خود بیابند و تعاونی ها به ویژه تعاونی های خدماتی می توانند تا حد زیادی این مشکل را حل کنند.

تیموری مدیرکل ثبت‌ احوال ایلام نیز گفت: از ۴۶۰هزار نفر جمعیت واجد شرایط بالای ۱۵ سال سن استان، حدود ۸۶ درصد برای کارت هوشمند ملی ثبت نام‌ کرده اند .

مدیرکل ثبت‌ احوال ایلامبا بیان اینکه داشتن کارت ملی هوشمند برای امور اداری و بانکی ‌ضرورت دارد، گفت: کارت‌های ملی قدیمی از درجه اعتبار ساقط است و افراد در صورت نداشتن کارت ملی هوشمند در مراجعه به ادارات و بانک‌ها به‌طور قطع دچار مشکل می شوند.

تیموری در خصوص وقایع حیاتی نیز افزود: در ۶ ماهه نخست امسال، چهار هزار و ۳۳۴ واقعه تولد و یک هزار و ۲۲۳ واقعه وفات در استان ایلام ثبت‌ شده است.

 وی یادآور شد: همچنین در این مدت ۲ هزار و ۷۵۷ واقعه ازدواج و ۴۰۳ واقعه طلاق نیز به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه یکی از راهبردهای اصلی ثبت‌احوال، ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی است، اضافه کرد: این مهلت برای ولادت ۱۵ روز و برای وفات ۱۰ روز است و دلیل حساسیت ثبت وقایع حیاتی، قرار گرفتن اطلاعات جمعیتی در اختیار تصمیم گیران است.

گفتنی است، اداره ثبت احوال در کشور یک قرن قدمت دارد و در استان ایلام نیز به سال ۱۳۱۲ می رسد که وظیفه اصلی آن ثبت وقایع حیاتی، صدور شناسنامه، اسناد، تولید و نشر آمار جمعیتی است و به عنوان یک سازمان الکترونیکی در کشور مطرح است.

استان ایلام براساس آمارهای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۲۹۵ هزار و ۱۹۹ نفر مرد و ۲۸۴ هزار و ۹۵۹ نفر زن است.

۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۱۲
کد خبر : ۱۷۲,۲۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید