مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: ایجاد نگاه کارآفرینانه بانوان در مشاغل خانگی باعث رونق تولید و اشتغال می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: ایجاد نگاه کارآفرینانه بانوان در مشاغل خانگی باعث رونق تولید و اشتغال می شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: ایجاد نگاه کارآفرینانه بانوان در مشاغل خانگی  باعث رونق تولید و اشتغال می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمد حسین ریاحی در نشست تخصصی گروه کاری اشتغال بانوان که با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از نمایندگان بانوان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد با اشاره به روند صعودی نرخ بیکاری در استان گفت: این روند صعودی  به دلیل افزایش تعداد فارغ التحصیلان در سال های اخیر به ویژه افزایش بانوان فارغ التحصیل است که تمایل زیادی به فعالیت در حوزه های اقتصادی و اشتغال دارند و آمادگی خود را برای حضور در بازار کار اعلام کرده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد اظهارکرد:  21 دستگاه اجرایی در سطح استان مجوز دهنده فعالیت های کسب وکار در حوزه های مختلف هستند که باید با ایجاد ظرفیت و زیرساخت های مناسب زمینه اشتغال پایدار ویژه بانوان را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه 330 رشته مشاغل خانگی توسط دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی احصا شده و می تواند زمینه‌ اشتغال بانوان را فراهم آورد، عنوان کرد: کسب و کارهای خانگی با بهره برداری از امتیازاتی چون توسعه دانش و گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات حیطه گسترده ای را در اکثر حوزه های اقتصادی به خود اختصاص داده اند.

ریاحی با بیان این که سیاست استان در حوزه اشتغال، بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی، بانوان و جوانان است، افزود: اگر این اولویت ها توسط دستگاه های اجرایی مجوز دهنده رعایت شود با کاهش نرخ بیکاری بانوان و جوانان روبرو خواهیم شد که بالطبع کاهش نرخ بیکاری استان را در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه بانوان می توانند در حوزه های تخصصی عهده دار مسئولیت باشند و این توانمندی برای بانوان محفوظ است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه نگاه خلاقانه و نوآورانه در مقاطع آموزشی و ابتدایی اشاعه پیدا کرده و مدارس می توانند با رویکرد کارآفرینی و فرهنگ تعاون، نسلی کارآمد با آینده ایی روشنی را برای کشور پرورش دهند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: از آنجا که نیمی از دانشجویان مراکز آموزش عالی را بانوان تشکیل می دهند، دانشگاه ها نیز باید سمت و سوی کارآفرینی داشته باشند تا بانوان بعد از فارغ التحصیلی نیازی به درخواست شغل نداشته باشند و با در اختیار گرفتن منابع و سرمایه بتوانند کسب و کاری را ایجاد کنند.

۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۷
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۱۷۲,۲۶۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید