دکتر سید محمد جهرمی :100 میلیارد تومان اعتبار به کارخانه های تولید کننده نان حجیم و صنعتی اختصاص یافت

100 میلیارد تومان از محل اعتبارات اشتغال زایی برای حمایت از کارخانجات تولید کننده نان حجیم و صنعتی اختصاص یافت .
به گزارش روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی دکتر سید محمد جهرمی بعد از ظهر امروز در بازدید از اولین نمایشگاه بین المللی صنعت نان ، حمایت از تولید ماشین آلات تولید نان صنعتی ساخت داخل را یکی از هدف های دولت عنوان کرد و گفت : سیاست دولت توسعه واحدهای تولید کننده نان صنعتی و حجیم ، با هدف ارتقای سلامت جامعه است . وی افزود : اعتبارات اختصاص یافته به این نوع کارخانجات ، در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد تا از این طریق به تغییر الگوی تولید و مصرف نان کمک شود .
وی در خصوص وضعیت واحدهای موجود تولید کننده نان سنتی یادآور شد: برنامه دولت در خصوص واحدهای صنعتی تولید کننده این قبیل نان ها ، بستر سازی برای هدایت آنان به سوی توزیع نان صنعتی است .
وزیر کار و امور اجتماعی با تاکید بر حمایت دولت از ساخت ماشین آلات صنعتی تولید نان یادآور شد : در کنار این سیاست دولت تلاش می کند از بهترین تکنولوژی برای تولید نان استفاد کند .
وی همچنین یادآور شد: واردات ماشین آلات با توجه به اینکه ظرف 10 سال آینده الگوی تولید نان کشور تغییر خواهد کرد ، باید به گونه ای باشد که تکنو لوژی تولید کننده ماشین آلات پخت نان بومی گردد.
وزیر کار و امور اجتماعی در پاسخ به پرسشی در خصوص اصلاح قانون کار گفت : اصلاح قانون کار مسیر خود را در بستر کارشناسی طی می کند و تکیه ما در اصلاح قانون کار حمایت از نیروی کار است .
وی خاطر نشان ساخت قانون کار قانون حمایتی است و باید به گونه ای باشد که موجب ضربه زدن به اشتغال نگردد.
وزیر کار و امور اجتماعی همچنین از واگذاری سهام ترجیحی به کارگران تا سقف 300 میلیون ریال خبر داد و گفت : سهام به کار گران واحدهای در حال واگذاری نیز تعلق می گیرد .
دکتر جهرمی با اشاره به نشست سراسری کارفرمایی در 5 آبان ماه سالجاری با حضور نمایندگان ILO یادآور شد : بیش از هزار و300 انجمن صنفی و کانون کارفرمایی در این نشست حضور دارند واز وزارت کار و امور اجتماعی و نیز سایر وزارتخانه های ذیربط برای همفکری در جهت حل مشکل تولید نیز دعوت شده است .
وی در خصوص اعزام نیروی کار یادآور شد: با رونق اقتصادی در کشور و جذب نیروی کار در داخل و همچنین کاهش شهریه دستمزد در کشورهای حاشیه خلیج فارس، نیروی کار داخل ، انگیزه زیادی برای حضور در خارج از کشور ندارند .
۲۵ مهر ۱۳۸۶ ۱۷:۴۹
کد خبر : ۱۷,۲۶۰