حوادث ناشی از کار در استان مرکزی ۴۸ درصد کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: حوادث ناشی از کار در این استان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل ۴۸ درصد کاهش یافته است.
حوادث ناشی از کار در استان مرکزی ۴۸ درصد کاهش یافت
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، محمدتقی آبایی‌ با اعلام این خبر اظهار کرد:  در این مدت ۱۲۸ حادثه ناشی از کار در استان مرکزی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۲۴۹ مورد بوده‌  است.

وی بیان کرد: ۶ هزار و ۲۴ نفر در استان مرکزی هم‌اکنون مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و این بیمه در سال جاری برای ۲ هزار و ۵۲۶ نفر از مقرری‌بگیران این استان حذف شده‌است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: ۱۸ مرکز کاریابی فعال در این استان وجود دارد که در سال جاری یکهزار و ۵۶۵ نفر بیکار از طریق این مراکز به کار گرفته شده‌اند و برای ۶ هزار و ۶۲۲ نفر نیز در جست و جوی کارند.

آبایی هزاوه اظهار کرد: ۶ هزار و ۴۵۳ نفر از کارگران واحدهای تولیدی استان مرکزی در سال جاری از مزایای بیمه تکمیلی برخوردار شده‌اند که امید است این مهم تا پایان سال جاری افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی گفت: بیش از ۱۶ دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد، پنج دوره آموزشی مهارت‌های زندگی برای کارگران استان مرکزی در سال جاری برگزار شده‌است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

این استان به عنوان یکی از مناطق با جمیعت بالای کارگری در کشور محسوب می شود.


۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۷۲,۹۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید