750 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ویژه اشتغال مناطق زلزله زده در کرمانشاه جذب شد

750 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ویژه اشتغال مناطق زلزله زده با پیش بینی 24 هزار و 569 فرصت شغلی در استان کرمانشاه جذب شده است.
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، بیست و ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه، حبیب اله وفایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران دستگاه های اجرایی و مؤسسات و بانک های عامل با رویکرد بررسی آخرین وضعیت جذب تسهیلات اشتغالزا و چکیده آمارگیری نیروی کار استان  در سالن جلسات تدبیر استانداری برگزار شد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ابتدای این نشست ضمن ارائه چکیده­ طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان 98 ، گفت: نرخ بیکاری در استان کرمانشاه در تابستان (14 درصد)نسبت به مدت مشابه تابستان 97 (16.5 درصد) 2.5 درصد کاهش یافته است و در جایگاه ششم کشور قرارگرفت.

وی نسبت اشتغال در استان کرمانشاه را 38 و نیم درصد اعلام و گفت: بر اساس داده های آماری مرکز آمار ایران در تابستان 98 نسبت اشتغال استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته  2 و 4 دهم درصد رشد داشته و به 38 و نیم رسیده  و در جایگاه 11 کشور قرار گرفته است.

عزیزی در خصوص نرخ مشارکت اقتصادی در استان کرمانشاه نیز گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان کرمانشاه در پایان فصل تابستان به 44 و 8 دهم رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 97 به میزان 1 و 6 دهم درصد افزایش یافته و در رتبه نخست (بیشترین تغییر) در سطح کشور قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تغییر شاخص های اقتصادی و نیروی کار(کاهش نرخ بیکاری، افزایش نسبت اشتغال و نرخ مشارکت اقتصادی) در استان کرمانشاه نشان از تدبیر و سیاست گذاری صحیح مجموعه مدیریتی استان در حوزه ایجاد اشتغال و مهار نرخ بیکاری بوده است.

دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در خصوص جذب اعتبارات اشتغالزا از محل تسهیلات روستایی و عشایری اظهار کرد:  تاکنون مبلغ 313 میلیارد و 452 میلیون تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از صندوق توسعه ملی با پیش بینی 5 هزار 835 فرصت شغلی از مبلغ 345 میلیارد و 397 میلیون تخصیصی جذب شده است.

وی در خصوص جذب اعتبارات ویژه اشتغال مناطق زلزله زده استان نیز عنوان کرد: از سهمیه 607 میلیارد تومانی سهمیه ابلاغی اعتبارات اشتغال ویژه مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، تاکنون 72 درصد به مبلغ 437 میلیارد تومان با پیش بینی 18 هزار و 734 فرصت شغلی توسط بانک ها و موسسات عامل پرداخت شده است.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در ادامه هدف گذاری اولیه­ استان در ایجاد اشتغال و مهار نرخ بیکاری را خروج از رتبه نخست استان دانست و عنوان کرد: رتبه­ نخست بیکاری مانع جدی بهبود فضای کسب و کار و جذب سرمایه گذار به استان بوده است.
 ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۷۳,۷۹۸
کلیدواژه ها: بیست و ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در استان کرمانشاه برگزار شد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید