مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: جهاددانشگاهی حلقه مفقوده اتصال به بازار و فروش را حل می کند

نشست هم‌اندیشی تشکیل شبکه دست‌بافته‌های داری در ایلام با حضور شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسینی رییس جهاد دانشگاهی و عامل توسعه دست‌بافته‌های داری در جهاددانشگاهی استان برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: جهاددانشگاهی حلقه مفقوده اتصال به بازار و فروش را حل می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی ایلام حلقه مفقوده اتصال به بازار و فروش را حل می کند.

وی با بیان اینکه در استان پتانسیل‌های بالایی وجود دارد که می‌توان از آنها بهره گرفت، تصریح کرد: بحث تسهیلگری یک رویکرد علمی است و قابلیت احیاء سیستم فعلی را دارد.

شیرخانی با تاکید بر اینکه توجه به فرصت‌های جاری بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: جهاددانشگاهی ایلام فرصت را غنیمت شمرده و در این راستا گام‌هایی برداشته است که می‌تواند کارساز باشد و یکی از مشکلات استان که همان حلقه مفقوده اتصال به بازار و فروش است را حل کند.

«سیدغلامرضا حسینی» رییس جهاددانشگاهی ایلام نیز اظهار کرد: ایجاد چنین شبکه‌هایی که با هماهنگی تمام اعضای کسب و کار یا سازمان برای هدفی مشخص شده است بازدهی فروش محصولات داری را بالا برده و از هدر رفتن سرمایه‌ مالی و معنوی جلوگیری خواهد کرد.

عبدالله احراری عامل توسعه دستبافته های داری در این نشست با اشاره به گستردگی شبکه دستبافته‌های داری، اظهار کرد: ما در این شبکه نمایندگانی در زمینه طراحی و تأمین نهادهای تولید و فروش هم در داخل و خارج کشور داریم که می‌تواند در تحقق هدف ما در راه‌اندازی شبکه، بهبود کیفیت محصولات تولیدی و افزایش میزان تولید مثمرثمر باشد.

وی با اینکه در استان ایلام در این زمینه زحمات بسیاری کشیده می‌شود اما محصولات نیازمند کیفیت بیشتر هستند، گفت: برای موفقیت در کار تعامل سازنده تمام دستگاه‌های متولی ضروری است و باید نقش تسهیل‌گر داشته باشند.

احراری با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده شبکه مطابق استانداردها راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: کسانی که در تأمین نهاده مشکل دارند را به سرشاخه های تولید مواد اولیه متصل خواهیم کرد تا تولید رونق پیدا کند و نهاد ها بدون واسطه به دست تولید کننده برسد.

عامل توسعه شبکه دستبافته‌های داری با بیان اینکه در برخی از رشته‌ها باید تغییر کاربری جدید ایجاد کنیم، گفت: حرکت به سمت طرح‌های نو و مدرن ضروری است و اگر در این زمینه ورود نکنیم حوزه بازار را به رقبا واگذار خواهیم کرد.


۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
کد خبر : ۱۷۴,۱۷۶
کلیدواژه ها: شبکه دست‌بافته‌های داری ، تسهیلگری ،جهاد دانشگاهی، اشتغال‌زایی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید