مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: جهت‌گیری دولت به سوی تقویت آموزش‌های مهارتی باشد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام معتقد است: باید جهت گیری دولت به سمت توجه و تقویت آموزش‌های مهارتی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی گفت: هشتاد و چهار کارآفرین در در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر ایلام ثبت نام کردند.

وی گفت: تا کنون 173 طرح در استان با اخذ همه مجوزها به عنوان مجوز بی نام آماده واگذاری به سرمایه گذاران در استان هستند و دستگاه‌های اجرایی نه تنها مانعی بر سر راه کارآفرینان نباشند بلکه باید در زمینه کارآفرینی تسهیل کننده باشند.

شیرخانی اظهار کرد: مدیریت ارشد استان، مجموعه اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی از حضور سرمایه گذاران در استان استقبال می کند و همکاری لازم در راستای تسهیل و جذب سرمایه گذاری را در چارچوب قانون اجرا می کند.

وی گفت: سهم اشتغال شرکت های تعاونی در ایلام بیشتر از میانگین کشوری است و استان ایلام دارای سه هزار و ۲۰۰ تعاونی است که از این تعداد یک هزار و ۹۰۰ تعاونی با ۳۱۱ هزار نفر عضو فعال هستند که برای 11 هزار نفر در استان ایجاد شغل کرده است.

وی گفت: برنامه این اداره کل، فعال کردن تعاونی های غیرفعال و حمایت از تعاونی های استان در جهت ایجاد اشتغال و حضور موثر در فرآیند توسعه است.

شیرخانی با بیان اینکه، بیکاری، مساله بسیار مهم در کشور و قابل حل است، گفت: بر اساس تحقیقات، اکثر بیکاران جامعه را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند و نظام آموزشی نتوانسته در فضای واقعی کار به آن دغدغه هایی که مسئولان دارند، پاسخ دهد.

وی با بیان این که بسیاری از دانش آموختگان دانشگاهی طالب پشت میزنشینی در ادارات هستند که علت این امر، نداشتن مهارت در فضای کسب و کار واقعی است، تصریح کرد: باید جهت گیری دولت به سمت توجه و تقویت آموزش‌های مهارتی باشد..

وی با اشاره به این که نظام آموزشی ما فاقد مهارت است، اظهار کرد: نظام آموزشی  باید مبتنی بر مهارت آموزی باشد و به سمتی هدایت شود که جامعه مخاطب تغییر یابد.

وی گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده استِ: از جمله طرح کارورزی، مشوق های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله سیاست های بازار کار است که این طرح ها با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می شوند.

شیرخانی گفت: 15 هزار و 971 فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند که از این تعداد، بیش از یک‌هزار و 981 قرارداد طرح کارورزی در ایلام واجد شرایط است.

وی تصریح کرد: تاکنون سه هزار و 558 طرح اشتغال روستایی با اعتبار 196میلیارد تومان و ایجاد پنج هزار و 851 شغل در استان ایلام پرداخت شده است و استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار کرد: تاکنون ۱۲۷ طرح اشتغال فراگیر نیز با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان برای ایجاد ۳۹۲ شغل در استان پرداخت شده است.

گفتنی است 27 آبان لغایت 3 آذر امسال در تقویم رسمی کشور مصادف با هفته جهانی کارآفرینی است.۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۸
کد خبر : ۱۷۵,۷۰۶
کلیدواژه ها: برنامه رادیوی، مجوز بی نام، هفته کارآفرینی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید