مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: کارگران و کارفرمایان استان درسامانه جامع روابط کار ثبت‌نام کنند

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از کارگران و کارفرمایان استان خواست برای احراز هویت خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و در سامانه جامع روابط کار ثبت‌نام کنند.
سامانه جامع روابط کار

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه حسن عزیزی با اعلام این خبر اظهار کرد:  طبق مفاد قانون کار جمهوری اسلامی ایران، حل و فصل اختلافات بین کارگر و کارفرما برعهده هیات های تشخیص و حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که براساس آئین دادرسی کار به این اختلافات رسیدگی کنند.

حسن عزیزی در ادامه به راه اندازی سامانه جامع روابط کار به صورت پایلوت در چند استان از جمله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای عالی کار؛ سامانه جامع روابط کار به منظور تضمین دقت، سرعت و سلامت مراحل مختلف هیات های تشخیص وحل اختلاف راه اندازی شده است که تمام مراحل رسیدگی به پرونده های اختلاف مانند ثبت شکایت، نحوه نوبت دهی و زمان آنها، چگونگی کیفیت آرا، سرعت، دقت و سلامت دیوان عدالت اداری و غیره در این سامانه قابل رصد و پیگیری است.

وی در ادامه اظهار کرد: درسامانه جامع روابط کار ۱۲ نوع خدمت متنوع مانند ثبت شکایت، نوبت دهی، مراحل مختلف رسیدگی به شکایت، کیفیت آرا اعضای هیات اختلاف، طبقات شغلی، ثبت حوادث ناشی از کار و مراحل مختلف رسیدگی به آن، قرارداد پاداش دهی، قراردادهای بهره وری شرکت ها، قراردادهای ایمنی شرکت ها و غیره به صورت الکترونیکی ارائه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۴۰ هزار نفر در مرحله اول سامانه جامع روابط کار در استان کرمانشاه ثبت نام می شوند اظهار کرد: پیش بینی شده در مرحله اول راه اندازی سامانه جامع روابط کار استان، ۱۴۰ هزار نفر ثبت نام کنند.

وی در ادامه از کارگران و کارفرمایان استان خواست با در دست داشتن مدارک هویتی خود مانند شناسنامه و کارت ملی برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و وضعیت خود را ثبت کنند.

گفتنی است: بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی بیش از ۳۰ هزار نفر هم اکنون در استان کرمانشاه وجود دارد

 

۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۷۵,۹۴۴
کلیدواژه ها: راه اندازی سامانه جامع روابط کار در استان کرمانشاه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید