مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: کارفرمایان سرمایه های ارزشمند جهت ایجاد اشتغال برای جامعه کارگری هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد کارفرمایان را سرمایه های ارزشمند جهت ایجاد اشتغال برای جامعه کارگری دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: کارفرمایان سرمایه های ارزشمند جهت ایجاد اشتغال برای جامعه کارگری هستند
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، نشست هم اندیشی در خصوص قوانین و مقررات مشاغل سخت و زیان آور با حضور مدیرکل و مدیر روابط کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل تامین اجتماعی، مدیرکل صنعت معدن و تجارت، مدیر درمان تامین اجتماعی، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، رئیس مرکز بهداشت، رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارفرمایی صنایع و جمعی از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع استان یزد در محل شهرک صنعتی برگزار شد.

"محمد حسین ریاحی" مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اقتصاد و پویایی صنعت وابسته به تعامل مناسب کارگر، کارفرما و دولت است، گفت: با حل و فصل مسائل و مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی می توانیم در راستای رونق تولید و داشتن اقتصادی پویا در استان گام موثری برداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد استراتژی این اداره کل را بر محور حمایت، تقویت و افزایش تشکل های کارگری و کارفرمایی دانست و تصریح کرد: حضور جامعه کارگری و کارفرمایی در کنار ما موجب هم افزایی می شود و مشکلات موجود با تلاش همه مسئولین مرتبط و نمایندگان کارگر و کارفرما حل و فصل خواهد شد.

وی حضور مسئولین ایمنی در شرکتها را یک نکته مثبت در کاهش حوادث ناشی از کار عنوان کرد و افزود: خوشحالیم که امروز در بیش از 600 واحد تولیدی و صنعتی مسئول ایمنی داریم و این به ما کمک کرد تا بازرسی های ادواری را به حداقل ممکن برسانیم.

ریاحی وجود کارآفرینان و صاحبان صنایع را سرمایه های ارزشمند جهت ایجاد اشتغال برای جامعه کارگری دانست و اظهار کرد: تعامل و تفاهم کارگر و کارفرما برای تولید و پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی کشور یک امر ضروری است و نگاه همکاران ما در ادارات مرتبط برقراری این ارتباط است؛ تولیدکنندگان در زمینه های اجتماعی نیز مسئولیت های سنگینی بر دوش دارند.
وی خواستار برقراری ارتباط بیشتر کارفرمایان با مراکز کاریابی استان شد و گفت: ما امروز 30 مرکز کاریابی فیزیکی و الکترونیکی در سطح استان داریم که می توانند شما را به جامعه کارگری و نیروهای مورد نیاز ارتباط دهند.

در ادامه تولیدکنندگان و صاحبان صنایع استان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص بهبود قوانین سخت و زیان آور ارائه و مورد بحث و تبادل نظر گرفت.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶
کد خبر : ۱۷۶,۲۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید