مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: توسعه و ترویج کارآفرینی یکی از رسالت های مهم وزارت تعاون است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد توسعه و ترویج کارآفرینی یکی از رسالت های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و گفت: دنیای آینده دنیای پیچیده اطلاعات و تکنولوژیست و ورود به آن نیازمند افرادی توانمند و خلاق است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: توسعه و ترویج کارآفرینی یکی از رسالت های مهم وزارت تعاون است

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد در نشست آموزشی تخصصی رهیارهای باشگاه کارآفرینان نوجوان که با حضور معاون دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از منتور های استانی و مربیان کارآفرینی اداره کل فنی حرفه ای در استان یزد برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی، این هفته را بزرگترین رویداد هماهنگ برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان دانست و افزود: اکنون در عرصه جهانی افراد خلاق، نوآور و مبتکر که به عنوان کارآفرینان شناخته می شوند منشا تحولات بزرگی در زمینه صنعتی، تولیدی و خدماتی هستند.
وی یکی از مواردی که می تواند به شناسایی افراد خلاق کمک کند را ایجاد کلاسهای آموزش کارآفرینی و ایده پردازی در سطح تحصیلی متوسطه دانست و اظهار کرد: با این کار می توان صاحبان ایده را شناسایی و حمایت کرد تا در آینده به عنوان یک کارآفرین سهمی از اقتصاد کشور را بهبود دهند.
ریاحی با اشاره به اینکه آموزش یک فرآیند است که خروجی آن باید منجر به یادگیری شود، گفت: نظام آموزشی باید بیشترین توجه را به رفتارهای کارآفرینانه داشته باشد و بر روی مهارت های اکتسابی افراد توجه بیشتری کند تا محصول نظام آموزشی، بتواند در محیط واقعی کار باعث تولید سرمایه، ثروت و ارزش آفرینی شود.
در ادامه استاد مربی کارآفرینی مرکز تربیت بدنی و پژوهش های صنعتی آموزش فنی حرفه ای کشورگفت: مسئولیت منتور نشان دادن راه‌حل نیست بلکه راه رسیدن به راه‌حل است و آموزش رهیارها پیش از آغاز کمپ با هدف یادگیری  شش مهارت اصلی یک رهیار خوب امکان پذیر است.
مهدوی گفت:  تقویت نگرش کارآفرینانه در نوجوانان، افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس و میل به موفقیت یکی از اهداف مهم باشگاه کارآفرینان نوجوان  است.

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل |
کد خبر : ۱۷۶,۵۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید