مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: نظام آموزشی باید به سوی آموزشهای مهارتی حرکت کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: اگر می خواهیم بحث کار آفرینی را در کشور جدی بگیریم باید نظام آموزشی ما به سمت آموزش های مهارتی، کارآفرینی و ایده پردازی برود .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: نظام آموزشی باید به سوی آموزشهای مهارتی حرکت کند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان علی آشتاب در جلسه کارآفرینی که به مناسبت هفته ملی کارآفرینی با موضوع پرورش ایده تا تجاری سازی محصول در سالن جلسات دانشگاه فنی و حرفه ای لرستان برگزار شد، با بیان اینکه ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری نیاز به ترویج و فرهنگ سازی کارآفرینی ، خلاقیت و پرورش استعدادها دارد، اظهار کرد: آموزش خلاقیت و کارآفرینی بایستی در فرهنگ ما و از دبستان تا دانشگاه آموزش داده شود تا بستر لازم برای بروز ایده ها به خصوص در جوانان گسترش پیدا کند.
وی افزود: یکی دیگر از زمینه های توسعه و خلاقیت، تروج فرهنگ کار گروهی و استفاده از خرد جمعی است تا با بهره گیری از کار جمعی و تعاون ، فعالیت های چشم گیر و خلاقانه ای  در جهت توسعه جامعه بیرون آید .
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان آموزش ، تحقیق و خدمت به جامعه را از اهداف اصلی دانشگاههای فنی و کاربردی عنوان کرد و افزود: هدف عمده آموزش کارآفرینی این است که فراگیران اعتماد به نفس و ظرفیت لازم برای خود اظهاری را کسب کنند و بتوانند دانشی را که فرا گرفته اند در عمل بکار گرفته و یاد بگیرند که چگونه فرصت ها را شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار دهند و با یکدیگر همکاری داشته باشند.
وی سپس به طرحهای این اداره کل در حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان اشاره و خاطرنشان کرد: طرح کاروزی برای دانش آموختگان جهت کسب مهارت های فنی برای تمامی بخشهای اقتصادی در لرستان اجرا شده که از ابتدای شروع این طرح تاکنون تعداد 3 هزار و 543 نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در بنگاههای اقتصادی بکارگیری شده اند .
آشتاب تصریح کرد: طرح دیگری که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از اشتغال و دانشگاهیان ارائه کرده طرح یارانه دستمزد است که کارفرمایان در صورت حفظ اشتغال موجود می توانند با بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار از معافیت بیمه ای برخوردار شده و یک سوم حقوق آنان را به مدت یکسال پرداخت کند .


۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۱۷۶,۸۹۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید