مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: کافه کارآفرینی مسیری جدید برای رسیدن به اشتغال پایدار است

مدیرکل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کافه کارآفرینی مسیری جدید برای رسیدن به اشتغال پایدار و گره‌گشایی هدفمند و اثربخش از معضل بیکاری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: کافه کارآفرینی مسیری جدید برای رسیدن به اشتغال پایدار است

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، «محمدتقی آبایی‌» در آیین گشایش نخستین کافه کارآفرینی استان مرکزی در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی اراک، افزود: کافه کارآفرینی از برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری است که ایجاد آن به استان‌های کشور ابلاغ شده‌است.

وی بیان کرد: نخستین کافه کارآفرینی استان مرکزی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اراک ایجاد شده و این  مرکز دومین کافه کارآفرینی کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: انتظار می‌رود کافه کارآفرینی در سایر دانشگاه‌های این استان، شهرک‌های صنعتی، واحدهای تولیدی و کافه‌های شهری با هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تشکیل شود.

آبایی عنوان کرد: در راستای این طرح تجربه‌های موفق کارآفرینان برتر استان مرکزی در یک محیط صمیمی به‌راحتی در اختیار جویندگان کار قرار می‌گیرد و ایده‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی گفت: کارآفرینی و خوداشتغالی تنها راه گره‌گشایی از معضل بیکاری است و باید از ظرفیت کافه‌کارآفرینی برای اشتغال جدید نهایت بهره را برد.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی اراک نیز در این آیین گفت: دانشگاه‌ها در حال گذر از نسل دوم به نسل سوم و شرایط کارآفرین است و این تحول باید با سرعت ویژه صورت گیرد.

«هادی یزدی» افزود: اشتغالزایی  از دغدغه‌های مهم جامعه، خانواده‌ها و جوانان است و دانشجویان باید در کنار تحصیل به مهارت‌آموزی نیز توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: دانشجویی که مهارت داشته باشد کمتر در زمینه اشتغال با مشکل همراه می‌شود و دانشگاه آزاد در این راستا با جدیت وارد شده است.

پس از گشایش نخستین کافه کارآفرینی استان مرکزی دوره‌های آموزشی ویژه کارآفرینان برتر این استان با دانشجویان برگزار شد.

در راه‌اندازی این کافه، از کارآفرینان برتر استان مرکزی و «فریبا معصومی» کارآفرین معلول برتر ایران از استان گیلان تقدیر شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.


۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴
کد خبر : ۱۷۶,۹۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید