مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: باید مروج فرهنگ کارآفرینی در جامعه باشیم

همزمان با هفته جهانی کارآفرینی خانه استارت ‌آپ مشهد با هدف ایجاد حلقه اتصال بین تیم‌های استارت‌آپــی و افــراد صـــاحب‌ایده و شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران با حضور محمد سنجری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی افتتاح شد.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی: باید مروج فرهنگ کارآفرینی در جامعه باشیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،در این برنامه سنجری با بیان اینکه حلقه مفقوده ایجاد اشتغال توجه به کارآفرینی است، گفت: با توزیع پول و سرمایه نمی‌توان اشتغال ایجاد کرد و منتظر خروجی موفق بود؛ بلکه باید به کارآفرینی و ترویج آن در جامعه به‌عنوان موتور توسعه اقتصادی به‌صورت ویژه توجه کرد.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی با اشاره‌به اینکه هم‌اکنون بیشتر جوانان تحصیل‌کرده ما مهارت ندارند و نمی‌توانند با بازار کار ارتباط برقرار کنند، ادامه داد: آمار‌ها نشان می‌دهد در استان خراسان‌رضوی طی ۸‌ماه گذشته ۳۲‌هزار جوینده کار در بنگاه‌های کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۶‌هزار فرصت شغلی نیز توسط کارفرمایان در همین بنگاه‌های کاریابی اعلام نیاز شده، اما فقط ۵‌هزار فرصت شغلی جواب داده شده است.

وd بیان کرد: برای جبران این فاصله باید مروج فرهنگ کارآفرینی در جامعه باشیم و نگاه و نگرش والدین را تغییر دهیم تا فرزندان خود را برای آموختن مهارت آماده کنند. همچنین برای اتصال افراد دارای ایده به سرمایه گذاران سعی کردیم به مراکز مشاوره توجه ویژه‌ای داشته باشیم و تاکنون مجوز ۳۶‌مرکز مشاوره و ۱۳‌شتاب‌دهنده را در استان صادر کرده‌ایم.

محمدجواد مشیری، بنیان‌گذار و مدیرعامل خانه استارت‌آپ مشهد، نیز با بیان مأموریت‌های این مرکز گفت: اهداف اصلی این مرکز برای هم‌افزایی و ارتقای سهم اقتصاد دانش‌بنیان در شهر مشهد، ایجاد هم‌افزایی بین صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران با تسهیلگری ارتباط حاکمیت و بخش خصوصی، ارتباط شرکت‌ها و افراد با بازار است.
۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۰
کد خبر : ۱۷۷,۰۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید