مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:تولیدکنندگان از پتانسیل های استان ارزش افزوده ایجاد کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، با اشاره به اینکه باید تولیدات استان را طوری مدیریت کنیم که ارزش افزوده ایجاد شود، گفت: تولیدکنندگان باید از پتانسیل های استان، ارزش افزوده ایجاد کنند چرا که این مهم اشتغال را به وجود می‌آورد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:تولیدکنندگان از پتانسیل های استان ارزش افزوده ایجاد کنند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی در نشست باشگاه تعاون و کارآفرینی که با حضور مدیران و نخبگان تعاون و با هدف گفت‌وگوی خلاقانه مدیران بخش تعاون و تاثیر آن در توسعه اقتصادی استان با توجه به اهمیت و جایگاه بخش تعاون در سالن جلسات جهاد دانشگاهی کردستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری سه مناسبت مهم در بخش تعاون، اظهار کرد: برنامه های هفته کارآفرینی در سنوات گذشته با نگاه دولتی برگزار می‌شد و به این دلیل در این هفته بخش تعاون نمود عینی نداشت، اما امسال با همت جهاد دانشگاهی کردستان برای اولین بار اقداماتی در راستای تبیین نقش و اهمیت تعاونی ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه نگاه به تعاون و تعاونی‌ها، نگاه مدیریت دولتی و برنامه‌ریزی نیست، افزود: نشست‌های مشترک در قالب رویداد در هفته کارآفرین برگزار می‌شود که خروجی این جلسات را به مسئولان منعکس خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، با اشاره به اینکه باید تولیدات استان را طوری مدیریت کنیم که ارزش افزوده ایجاد شود، بیان کرد: تولیدکنندگان باید از پتانسیل های استان، ارزش افزوده ایجاد کنند چرا که این مهم اشتغال را به وجود می‌آورد.

صلواتی با اشاره به اینکه کارآفرینان استان کردستان ناشناخته هستند، عنوان کرد: ارتقاء دانش مدیران باید در اولویت برنامه‌های بخش تعاون قرار بگیرد.

وی با ذکر اینکه دولت باید تسهیل‌گر باشد، ذکر کرد: کارآفرینان باید کمک کنند که بخش تعاون احیا شود و برنامه های موثر در راستای هفته کارآفرین برگزار کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه چیا سهراب نژاد، رئیس جهاددانشگاهی استان، با اشاره به اینکه هدف اصلی مرکز رشد و شکوفایی قرار گرفتن نگاه علمی در کنار تجربیات اساتید کارآفرین است، گفت: مرکز رشد و شکوفایی فضایی را برای آشنا کردن افراد به روش های مختلف تحقیق و پژوهش به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه مراکز رشد و شکوفایی تحولی نو را در میان جوانان به وجود می‌آورد، عنوان کرد: مرکز شکوفایی و نوآوری جهاددانشگاهی استان کردستان با توجه به رسالتی که دارد در این زمینه گام های موثری برداشته است.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه مراکز نوآوری، استعدادهای جوانان را شکوفا می کند، خاطرنشان کرد: در آینده مسئولیت‌های مهم به دست جوانان سپرده می‌شود و بر همین اساس ما باید با توجه به رسالتی که داریم بتوانیم جوانان نخبه را شناسایی و آنها را برای روزهای مهم آماده سازی کنیم.

۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷
کد خبر : ۱۷۷,۰۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید