رئیس مرکز تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی کشور در شیراز: جایگاه مسئولین ایمنی در بنگاه های اقتصادی تثبیت شده است

رئیس مرکز تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی کشور با اشاره به اعتباربخشی و تعالی مسئولین ایمنی در سطح کشور گفت: تاکنون اقدامات زیادی در این زمینه صورت گرفته و جایگاه مسئولین ایمنی در بنگاه های اقتصادی تثبیت شده است.
رئیس مرکز تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی کشور در شیراز: جایگاه مسئولین ایمنی در بنگاه های اقتصادی تثبیت شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، امیر عباس پرکنی رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار کشور در جمع اعضاء کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ، ایمنی و بهداشت کار در شیراز گفت: مرکز تحقیقات با چهار حوزه تخصصی از قبیل برنامه ریزی و سیاست گذاری حوزه ایمنی و بهداشت کار ، ایمن سازی محیط، سالم سازی محیط کار ، سیاست گذاری و اجرای آموزش ایمنی راه اندازی شده است .

وی افزود: با توجه به گستردگی موضوع و عدم تکافو امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و نیروی شاغل در مرکز ، دو سیاست سرلوحه اقدامات امور قرار گرفت که تشکیل گروه های تحقیقاتی ، اعتباربخشی و تعالی جایگاه مسئولین ایمنی کشور بود .

پرکنی افزود: درخصوص اعتبار بخشی و تعالی مسئولین ایمنی در سطح کشور اقدامات زیادی صورت گرفته و جایگاه مسئولین ایمنی در بنگاه های اقتصادی تثبیت شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار گفت: تشکل صنفی تخصصی مسئولین ایمنی با همکاری و حمایت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تشکیل یافته و به عنوان یک زیر مجموعه از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایفای نقش می کند .

پرکنی با بیان اینکه امروز مجموعه های کارگری و کارفرمایی با هم افزایی می توانند موضوع آموزش را به مقصد برسانند چرا که بخش آموزش مغفول مانده است، تصریح کرد: مرکز تحقیقات فصل نوینی را شروع کرده و سیاست ها را به صورت جدی دنبال می کند و بستر تفاهم نامه های زیادی آماده شده و بزودی شاهد اجرای آنها خواهیم بود .

رئیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار کشور همچنین  از رونمایی سامانه جامع آموزش ایمنی کشور در دی ماه سال جاری خبر داد .

سهراب مختاری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در جمع اعضاء کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی ، ایمنی و بهداشت کار گفت : نقش تشکلات کارگری و کارفرمایی بویژه تشکلات تخصصی مانند انجمن صنفی مسئولین حفاظت فنی و بهداشت کار بسیار زیاد است .

مختاری گفت: تا زمانی که تغییر رفتار فردی صورت نگیرد ، تغییر رفتار جمعی در راستای کاهش حوادث در کارگاه ها محقق نمی شود و این به دلیل تغییر نیافتن بینش متصدیان و مدیران بوده که بخشی ناشی از عدم آموزش های مناسب است و در این زمینه کلید اصلی کاهش حوادث پرداختن به آموزش موثر و کارآمد برای کارگران ، سرپرستان و کارفرمایان است که نقش هدایت و راهبری مرکز تحقیقات و تعلیمات  و حفاظت فنی و بهداشت کار در خصوص مراکز آموزشی دارای مجوز بسیار موثر است.

مختاری همچنین از آمادگی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس جهت هر گونه همکاری برای استانداردسازی مکان و تجهیزات استاندارد و همخوانی آنها با محتوای آموزشی مدرس ها و بازآموزی مدرسین و رتبه بندی آنها خبر داد .

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان فارس |
کد خبر : ۱۷۷,۱۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید