‌‌بازنشستگی پیش از موعد 517 نفر در آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: درخواست بازنشستگی 506 نفر که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت داشته‌اند، تأیید شد و 517 نفر در استان آذربایجان غربی پیش از موعد بازنشسته شدند.
‌‌بازنشستگی پیش از موعد 517 نفر در آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی نقی زاده گفت: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور، کارگران بیمه شده اینگونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد شود، می توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.
وی  افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره‌ای و زمان بندی شده مورد بررسی و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می شود.
نقی زاده خاطرنشان کرد: بر اساس مفاد ماده 3 آیین‌نامه اجرایی کارهای سخت و زیان‌آور کارفرمایان کارگاه‌های دایر مکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته‌‌های بدوی و تجدیدنظر یا شورای عالی حفاظت‌فنی حسب مورد نسبت به ایمنی‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون‌کار ، آیین‌های ذیربط و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام و صفت سخت و زیان‌آوری مشاغل موضوع بند «الف» ماده 1 آیین‌نامه موصوف را حذف و نتیجه را کتباً به کمیته بدوی برای بررسی و تایید گزارش نمایند . مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی  با اشاره به عملکرد شش ماهه سال جاری کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان آور در استان اظهارکرد: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با 20 سال سابقه کار متوالی و یا 25 سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گیرد.
نقی زاده  افزود: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه سال 98، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل 26نشست و کمیته تجدید نظر مربوطه با تشکیل 12نشست نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرد.
وی ادامه داد: از تعداد 729 درخواست که در کمیته بدوی و تجدید نظر مطرح شده ، 506درخواست مورد تایید قرار گرفت و برای اقدام های بعدی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
کد خبر : ۱۷۷,۳۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید