حل و فصل 55 درصد از پرونده های کارگری آذربایجان غربی به صورت سازشی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از حل و فصل 55 درصد از پرونده های کارگری استان به صورت سازشی طی سال جاری خبر داد.
حل و فصل  55 درصد از پرونده های کارگری آذربایجان غربی  به صورت سازشی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان رضا نقی زاده  اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 6117 دادخواست کارگری در این اداره کل به ثبت رسیده ، که تعداد، 3058 پرونده منجر به صدور رأی شده است.
وی با بیان این که مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر که ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقت نامه های کارگری و یا پیمانهای دسته جمعی هستند، تشکیل شده اند، بیان کرد: در راستای اجراییکردن این قانون، اداره روابط کار استان آذربایجان غربی با18 شعبه هیات تشخیص و 8 هیات حل اختلاف فعالیت میکند.
وی تاکید کرد: ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده و در این راستا دولت می بایست نقش سیاست گذاری, نظارت و حمایت قانونی را ایفا کند و فضای کسب و کار با مشارکت و همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴
کد خبر : ۱۷۷,۳۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید