در دیدار با فعالان حوزه کارآفرینی کردستان عنوان شد: بنای دولت بر چابک سازی بخش خصوصی و تقویت کارآفرینی است

استاندار کردستان در دیدار صمیمی با کارآفرینان و فعالان حوزه کارآفرینی استان بر ضرورت ترویج ایده های کارآفرینانه و چابک‌سازی بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: تصمیم و بنای دولت تدبیر و امید بر همین اساس است.
در دیدار با فعالان حوزه کارآفرینی کردستان عنوان شد: بنای دولت بر چابک سازی بخش خصوصی و تقویت کارآفرینی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، بهمن مرادنیا با اشاره به ظرفیت های کردستان در زمینه های مختلف از جمله نیروی انسانی نخبه و تحصیلکرده، منابع آبی، باغات، تولید گوشت قرمز، گردشگری و ... اظهار کرد: این ظرفیت ها زمینه مساعدی برای توسعه استان فراهم آورده است و کارآفرینان باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنند.

 مرادنیا با بیان اینکه وظیفه دولت فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای فعالیت کارآفرینان است، افزود: مجموعه های بزرگ و موفق کارآفرینی در دنیا تنها با تکیه بر ایده های کارآفرینانه و به دور از  سرمایه گذاری های دولتی کار می‌کنند و این مهم باید در جامعه ما نیز مورد توجه قرار گیرد.

 استاندار کردستان اظهار امیدواری کرد که روزی فرارسد کردستان الگو و نمونه کشوری در حوزه کارآفرینی و توسعه باشد و این مهم با همت همگانی میسر است.

 گفتنی است در این نشست تعدادی از کارآفرینان و فعالان حوزه کارآفرینی استان از جمله ناصر شکری کارآفرین و رییس کانون کارآفرینان کردستان، رئوف رحیمی کارآفرین و رئیس مرکز مشاوره خدمات کارآفرینی آرکا پشتیبان غرب و مشاور عالی اشتغال مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آرمان قوامی کارافرین و مدیرعامل شرکت اهورا پرداز ضمن بیان دیدگاههای خود در ارتباط با ضرورت به روز رسانی قوانین کار آفرینی و انعطاف‌پذیری در اجرای قوانین حوزه، خواستار تسهیل گری و فضاسازی مناسب تر برای رشد ایده های کارآفرینانه بویژه از طریق رفع بروکراسی های اداری، مشکلات مربوط به قوانین مالیاتی، بیمه، بانک‌ها و ...شدند.

 همچنین توجه به ارائه آموزش های کارآفرینانه مبتنی بر نیاز بازار کار، ساماندهی همایش ها، نشست‌ها و برنامه‌های کارآفرینی، بهره‌مندی از مشاوران کارآفرینی و ... از جمله دیگر مواردی بود که کارآفرینان در این نشست مورد بحث و بررسی قرار دادند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷
کد خبر : ۱۷۷,۶۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید