معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان: به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم که بتوانیم در راستای منویات مقام معظم رهبری که در دیدار با کارآفرینان و تعاون‌گران مطرح کردند را دنبال کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هرمزگان: به دنبال تدوین نقشه راه در بخش تعاون هستیم
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، محمد کبیری افزود: در این راستا، شفافیت، شبکه سازی زنجیره های تولیدی در بخش تعاون و جذب سرمایه های خرد مردم برای تشکیل تعاونی در راستای ایجاد اشتغال را دنبال می کنیم.
وی اضافه کرد: به منظور توسعه شفافیت در بخش تعاون، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور راه اندازی شد که بر اساس یک نظام خودکنترلی اعضا، بر روی فعالیت‌های هیئت‌مدیره و مدیران عامل نظارت دارد و می‌تواند زمینه جذب سرمایه خرد مردمی را مجدداً در بخش تعاون ایجاد کند.
وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی برای توسعه تعاونی ها در استان وجود دارد، گفت: حمایتهای خود را در این بخش افزایش خواهیم داد.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندر عباس گفت: با توجه به ظرفیتهای استان در بخشهای مختلف، اقتصاد بومی استان با توسعه تعاونی ها رونق می گیرد.
حجت الاسلام محمد عبادی افزود: با توجه به پتانسیل های استان در بخش صنایع دستی و گردشگری و دریایی، تعاونی ها در این زمینه ورود جدی داشته باشند.
وی با بیان اینکه بخش تعاون جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشور دارد، اظهارکرد: دولتمردان باید تلاش کنند فعالیتهای اقتصادی کشور را به سمت تعاونی و بخش خصوصی سوق دهند و تعاونی ها می توانند این خلاء را پر کرده و بخشی از دل نگرانی هایی که دولت در واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد را این بخش تسهیل کند .
امام جمعه  بندرعباس به جایگاه شفاف سازی در تعاونی ها اشاره و اضافه کرد: باید اعتماد از دست رفته را به بخش تعاون برگرداند تا در آینده، تعاون همطراز با بخش خصوصی بتواند در اقتصاد ملی تاثیر بگذارد.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
کد خبر : ۱۷۷,۸۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید