مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: باشگاه کارآفرینی بستری برای ایجاد جامعه کارآفرین است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: باشگاه کارآفرینی، تلفیقی از مهارت و آموزش در عمل است و هدف آن، ایجاد جامعه ای کارآفرین است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: باشگاه کارآفرینی بستری برای ایجاد جامعه کارآفرین است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ارسلان غمگین،  در حاشیه افتتاحیه نخستین باشگاه کارآفرینی ویژه نوجوانان در خوزستان، اظهار کرد: ایجاد باشگاه های کارآفرینی ابتدا از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد و یک فرآیند بررسی شده است.
وی گفت: باشگاه کارآفرینی ویژه نوجوانان و جوانان با همکاری کانون کارآفرینان خوزستان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان فنی و حرفه ای استان برای نخستین بار در خوزستان افتتاح می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: باشگاه کارآفرینی، تلفیقی از مهارت و آموزش در عمل است و هدف آن، ایجاد جامعه ای کارآفرین، پس از گذشت یک فرآیند یک تا ۲ ساله است.
وی هدف دیگر ایجاد باشگاه را توانمندسازی دانش آموزان برای دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در یک مقیاس کوچک تر عنوان کرد و گفت: باشگاه به تقویت باور دانش آموزان نسبت به خود و افزایش خلاقیت آنها، از طریق کوشش و خطا کمک می کند.
غمگین گفت: باشگاه کارآفرینی، مهارت های اساسی از جمله تصمیم گیری، توانایی کار گروهی و حل مساله و نوع نگرش را در نوجوانان تقویت می کند و افزایش خلاقیت، نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت و مطالبه گری را از دیگر دستاوردهای این باشگاه است.
وی گفت: روش تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی و با هدف افزایش توانایی کارآفرینانه دانش آموزان انجام می شود. یکی دیگر از اهداف باشگاه آشنا کردن والدین دانش آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی کارآفرینانه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در پایان گفت: ۱۰۰ نفر شامل ۵۰ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا در باشگاه آموزش می بینند. این تعداد شامل چهار گروه ۲۵ نفره در ۲ گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ ساله و همچنین ۱۵ تا ۱۸ ساله است.۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+تابناک |
کد خبر : ۱۷۷,۹۰۲
کلیدواژه ها: ارسلان غمگین+نخستین باشگاه کارآفرینی+ویژه نوجوانان+خوزستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید