90 درصد سهمیه تخصیصی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کرمانشاه جذب شد

بیست و نهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هوشنگ بازوند استاندار و با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری، مدیران کل دستگاه های اجرایی، مؤسسات بانک های عامل در سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای بیست و نهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از اینکه موضوع اشتغال به موضوع روز دانشگاه های استان تبدیل شده است به برگزاری رویداد بزرگ کارآفرینی به مناسبت هفته ی جهانی کارآفرینی اشاره  و گفت: این رویداد بزرگ در سه پنل علمی و تخصصی با حضور اساتید برجسته حوزه کارآفرینی دانشگاه های استان و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با هدف گرامیداشت این هفته و اهمیت کارآفرینی در اقتصاد و ایجاد اشتغال برگزار شد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ادامه از تحقق 90 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نسبت به سهمیه تخصیصی به استان خبر داد و اظهار کرد:  از کل مبلغ 348 میلیارد و 700 میلیون تومان تخصیصی به استان، 90 درصد آن به میزان 313 میلیارد و 375 میلیون تومان با پیش بینی 5 هزار و 846 فرصت شغلی توسط بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید جذب شده است.
وی همچنین در خصوص تسهیلات ویژه اشتغال مناطق زلزله زده استان نیز عنوان کرد: 18 هزار و 196 طرح در ده شهرستان زلزله زده استان موفق به دریافت 446 میلیارد و 986 میلیون تومان با پیش بینی ایجاد 18 هزار و 883 فرصت شغلی شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز از سهمیه 2027 نفری استان کرمانشاه در طرح یارانه دستمزد یاد کرد و گفت: تاکنون 47 نفر شغل اولی از این طرح استفاده نموده  که توسط 16 کارفرما در این زمینه انعقاد قرارداد نموده اند.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه  نشست با تأکید بر لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به مددجویان نهادهای حمایتی، گفت: دولت با سختی زیاد پولی برای اشتغالزایی این افراد تأمین کرده و در اختیار بانک‌ها قرار داده و انتظار می رود بانک‌ها در پرداخت این تسهیلات نهایت همکاری را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه خواستار فاصله گرفتن از مشاغل پرزحمت و کم‌درآمد برای مددجویان شد و عنوان کرد: در کل کشور هم رویکرد به این شکل است که به سمت مشاغل استارت‌آپی و I.T محور برویم.

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۱۷۷,۹۶۲
کلیدواژه ها: بیست و نهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در استان کرمانشاه برگزار شد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید