بیش از ۲ هزار طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی به بانک‌های عامل معرفی شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۷۱۲ طرح اشتغال روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل نقاط مختلف استان معرفی شدند.
بیش از ۲ هزار طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی به بانک‌های عامل معرفی شدند
به گزارش روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی «محمدتقی آبایی » در کمیته نظارت طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی در استان مرکزی، افزود: مجموع طرح‌های اشتغال روستایی با میزان تسهیلاتی بالغ بر سه‌هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال و اشتغال پنج‌هزار و ۹۰۰ نفر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: از مجموع طرح‌های اشتغال روستایی استان مرکزی یک‌هزار و ۸۴۹ طرح به میزان ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال در بانک‌های عامل مصوب و یک‌هزار و ۷۱۵ طرح به میزان ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال انعقاد قرارداد و از این تعداد نیز یک‌هزار و ۶۷۰ طرح به میزان ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند که در مجموع سه‌ هزار و ۶۵۰ فرصت شغلی به دنبال داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه ۹۵ درصد تسهیلات اشتغال روستایی در جای خود هزینه شده است، بیان کرد: ۲۱ مورد از طرح‌های اشتغال روستایی امروز در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت و از این تعداد سه مورد تسهیلات دریافتی را در جای خود هزینه نکرده‌اند که باید در اسرع وقت عودت داده شود.

آبایی بیان کرد: هفت هزار فرصت شغلی امسال در استان مرکزی ایجاد شده که پنج‌ هزار و ۶۰۰ فرصت مشمول ماده ۱۴۸ قانون اداره کار است و بقیه از طرح‌های خود اشتغال و اشتغال خانگی استفاده کرده‌اند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک‌میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.


۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰
روابط عمومی تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۱۷۸,۰۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید