مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: ایجاد فضای ورزشی برای کارگران در کارگاه ها ضروری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام به ضرورت ایجاد فضاهای ورزشی در کارگاه ها تاکید کرد و گفت: بر اساس ماده ۱۵۴ قانون کار همکاری کارفرمایان کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان برای ایجاد فضای ورزشی در کارگاه ها ضروری است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: ایجاد فضای ورزشی برای کارگران در کارگاه ها ضروری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام، شیرخانی گفت: در راستای اجرای این ماده برای حمایت های قانونی جهت تکمیل و توسعه فضاهای ورزش کارگری و ارائه خدمات به کارگران و کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون، کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی شامل این قانون هستند.

شیرخانی افزود: به استناد ماده ۷۸، قانون وصول برخی از درآمدهای دولت ذیل ردیف درآمدی وزارت به مبلغ ۲ هزار و ۵۰ میلیارد ریال با تعرفه سالانه یک صد هزار ریال به ازای هر کارگر تاکید می شود.

وی یادآور شد: به منظور حداقل سهم مصوب درآمد قابل وصول بر اساس شاخص آمار کارگران استان باید برنامه ریزی و تلاش لازم صورت گیرد.

شیرخانی تصریح کرد: کارفرمایان واحدهایی که نتوانند نسبت به ایجاد فضای ورزشی در داخل کارگاه خود اقدام نمایند، موظفند سالانه مبلغ یکصد هزار ریال به ازای هر کارگر به حسابی که توسط بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعبیه و اعلام شده، واریز نمایند.

وی یادآور شد: در صورتی که واحدهای تولیدی به منظور ارتقاء مهارت و سلامت کارگران خود مراکز آموزشی و ورزشی ایجاد و یا در این خصوص هزینه کنند با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانند، ۱۰ درصد از عوارض موضوع الف این ماده را تا سقف هزینه صورت گرفته استرداد نمایند.

شیرخانی تاکید کرد: مبالغ دریافتی صرفا جهت توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی کارگری در نقاط مختلف کشور هزینه خواهد شد.

وی اظهارکرد: تعداد کارگران مشمول این طرح در استان ایلام، ۱۹ هزار نفر است و با حداقل درآمد مصوب معادل قابل یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است.


۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲
کد خبر : ۱۷۸,۵۰۲
کلیدواژه ها: فضای ورزشی ،ماده154قانون کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید