مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران در جلسه هم‌اندیشی روابط کار: باید از اشتغال موجود پاسداری کنیم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با تاکید بر اینکه همه دستگاهها باید در ایجاد اشتغال برای افراد بیکار تمام همت و تلاش خود را بکار گیرند، گفت: ما باید از اشتغال موجود پاسداری کنیم و برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید در جهت رونق تولید تلاش کنیم.
www.tehran.mcls.gov.ir

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، جلسه هم‌اندیشی روابط کار با حضور کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از مدیران و رؤسای ستادی و اجرایی حوزه‌های تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست پروانه رضایی بختیاری گفت: با توجه به حجم کار بسیار زیاد در استان تهران که در مقایسه با سایر استان‌ها خیلی بیشتر است ما خواستار کمک و حضور هرچه بیشتر  نیروهای ستادی و نظارتی در حوزه روابط کار هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 45 هزار دادخواست بررسی شده است، افزود: در ارزیابی‌ها باید این حجم از کار مورد توجه قرار گیرد. در جامعه امروز ما باید مطابق با شرایط اقتصادی تصمیم بگیریم تا تلاش‌هایمان به بار بنشیند. امیدوارم با بکارگیری ظرفیت کامل و جامع سامانه های الکترونیکی در انجام خدمات تسریع شود. خصوصا این نرم افزارها در حوزه روابط کار بتواند در کاهش خطاها و صرفه جویی در وقت و هزینه مردم نقش مهمی داشته باشد.
در ادامه این نشست کورش یزدان مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تهران علی‌رغم حجم زیاد پرونده‌های حوزه روابط کار متاسفانه کمبود نیروی کار هم وجود دارد. در تهران 57 مرجع تشخیص و 32 مرجع حل اختلاف وجود دارد. باید تمهیداتی ویژه در این زمینه اندیشیده شود تا در اجرای سیاست های وزارت متبوع در استان تهران خللی بوجود نیاید.
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمترین مشکل استان تهران را در حوزه روابط کار، نزدیک بودن زمان بازنشستگی بخش عمده ای از نیروهای خبره این بخش دانست و افزود: بایستی به نیروهای جدید آموزش‌های لازم و تخصصی را آموخت تا هرچه زودتر بتوانند جایگزین نیروهای خبره شوند. به همین دلیل باید برنامه های بلند مدت آموزشی و مستمر برای نیروهای تازه کار در حوزه روابط کار داشته باشیم و برای پیشرفت آنها جلسات هم افزایی، هم اندیشی، طرح ایراد و ارائه راهکار برگزار کنیم.
یزدان با اشاره به اینکه طی سال جاری و سال گذشته در خصوص سامانه جامع روابط کار دوره های آموزشی برگزار شده است، گفت: دوره های آموزشی جامع تر و پیشرفته تر نیز در آینده نزدیک به صورت حضوری و همچنین یک آموزش کامل مجازی بر روی سامانه جامع روابط کار بارگذاری خواهد شد که همه کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۱۷۸,۵۳۸
کلیدواژه ها: هم‌اندیشی روابط کار، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید