مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تاکید کرد: ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی، گفت: با تعاون می توان افکار و سرمایه های خرد را تلفیق کرده و کسب و کاری نو بسازیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تاکید کرد: ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، نشست هم اندیشی و تعاملی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و بانک توسعه تعاون با مدیران اتحادیه های شرکتهای تعاونی و تعاونگران استان مازندران، با حضور کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، رئوف احمدی سرپرست امور شعب بانک توسعه تعاون، آتوسا وفادار سرپرست مدیریت امور تعاون و روسای ادارات ستادی این حوزه، ربیعی رییس و اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون و مدیران اتحادیه های شرکت های تعاونی استان و مدیریت بیمه تعاون در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون نشان از اهمیت بالای این حوزه در سطح کشور دارد و باید برای رشد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور با کمک مسئولین، مردم و بخش تعاون بیش از پیش تلاش کرد.
وی افزود: نشست های هم اندیشی بخش تعاون باید به صورت ماهانه برگزار شود تا بخشی از مشکلات بخش تعاون حل یا مورد پیگیری قرار گیرد.
اصغری با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تعاون در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطرنشان کرد: با تعاون می توان افکار و سرمایه های خرد را تلفیق کرده و کسب و کاری نو بسازیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران تصریح کرد: وجود بانک تخصصی توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بیمه تعاون و اتاق تعاون ظرفیت بسیار خوبی است که تعاونی ها با تعامل بیشتر می توانند از مزایایی این دستگاه ها و نهادها بهره مند شوند.
رئوف احمدی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران نیز در این جلسه گفت: بر اساس تکالیف مان بیش از 70 درصد از منابع و تسهیلات مان را در اختیار تعاونی ها قرار می‌دهیم.
وی افزود: با توجه به طرح های مختلفی که در این بانک داریم می توانیم نیازهای تعاونی‌ها را در همه گرایش ها برآورده نماییم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.
احمدی خاطرنشان کرد: دولت نیز به بانک توسعه تعاون اعتقاد ویژه ای دارد و حضور این بانک در طرح تسهیلات روستایی و تبصره 16 گواه این مهم است.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران با تأکید بر ضرورت تشکیل نشست های هم اندیشی با تعاونگران تصریح کرد: تعامل بیش از پیش با تعاونی ها در دستور کار این بانک قرار دارد.
آتوسا وفادار سرپرست جدید مدیریت امور تعاون اداره کل، تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه بیان کرد: از مدیر کل بابت اعتماد و توجه ویژه به بانوان در سطح استان تشکر می کنم.
وی افزود: بدنبال تعامل بیشتری با بخش تعاون علی الخصوص اتاق تعاون در راستای رشد سهم این بخش در اقتصاد استان هستیم.


وفادار خاطرنشان کرد: اتاق تعاون از جایگاه بالایی در استان برخوردار است و امیدواریم با هم افزایی برای تعالی این حوزه گامی بزرگ برداریم.

سرپرست مدیریت امور تعاون اداره کل تصریح کرد: بدنبال افزایش برگزاری نشست های هم اندیشی با اتاق تعاون و مدیران اتحادیه ها هستیم و این مهم برای ما با هدف حل میدانی مشکلات بخش تعاون در سطح استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: مازندران از استانهای با ظرفیت بسیار بالا در زمینه تعاون است و جا دارد در راستای رشد بیش از پیش این بخش با کمک همه مسئولین و بخش تعاون تلاشی ویژه نمود.

رییس اتاق تعاون مازندران نیز در این نشست اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر ضرورت رشد بخش تعاون باعث ایجاد دلگرمی در تعاونگران شد و از این بابت از ایشان تقدیر و تشکر ویژه ای داریم.
علاءالدین ربیعی  افزود: ما و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون، بیمه تعاون و صندوق ضمانت یک خانواده هستیم و تلاش برای رشد بخش تعاون در سطح استان و کشور از وظایف ماست که تلاش خود را در این زمینه چند برابر خواهیم کرد.

ربیعی خاطرنشان کرد: امیدوارم انسجام بین اتاق تعاون و اداره کل تعاون اثرات مثبتی را در بخش تعاون به جای بگذارد.


گفتنی است در ادامه این جلسه مدیران اتحادیه ها به بیان مشکلات و انتظارات خود پرداختند.

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
کد خبر : ۱۷۸,۷۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید