در مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در ایلام بر اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تاکید شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام از خدمات رسانی اداره کل بهزیستی ایلام به معلولان و جامعه هدف تقدیر کرد.
در مراسم روز جهانی افراد دارای معلولیت در ایلام بر اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تاکید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، معروف بسطامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام از خدمات رسانی اداره کل بهزیستی ایلام به معلولان و جامعه هدف تقدیر کرد.

وی در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان، تجلیل از خادمان اربعین حسینی و چهارمین سوگواره ملی عکس مسیر سبز ویژه اربعین حسینی افزود: با توجه به نیازهای معلولان به دلیل داشتن شرایط خاص علاوه بر بهزیستی که متولی خدمت رسانی به این قشر است سایر ارگان ها و دستگاه ها نیز باید این سازمان را یاری کنند.

وی با تقدیر از خدمات رسانی بهزیستی ایلام به جامعه معلولان بر تعامل سایر دستگاه ها با این اداره کل تاکید کرد و گفت: علاوه بر این مردم نیز باید با نیک اندیشی و نوعدوستی و برخورد مناسب از این افراد تکریم کنند.

وی یکی از نیازهای این قشر را مناسب سازی فضاهای عمومی عنوان کرد و در این زمینه از عموم دستگاه های عضو ستاد مناسب سازی استان خواست مشارکت و همراهی لازم را برای فراهم کردن حضور معلولان در جامعه داشته باشند.

تاکید دولت تدبیر و امید اجرای کامل قانون جامع حمایت از حقوق معلولان است

بسطامی همچنین به قانون جامع حمایت از معلولان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید نسبت به اجرای این قانون مصمم است تا زمینه خدمات دهی هرچه مطلوبتر به قشر معلولان فراهم شود.

وی گفت: خدمت به معلولان نوعی عبادت است و باید زمینه معرفی و بروز استعدادهای این قشر بیش از پیش در جامعه فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه معلولان به ترحم نیازی ندارند گفت: مردم عادی باید رابطه دوستی و عاطفی ناگسستنی را با معلولان برقرار و آن را حفظ کنند.

معافیت مالیاتی حقوق مادران شاغل دارای فرزند معلول

مدیر کل بهزیستی ایلام نیز در این آیین با اشاره به خدمات دهی این اداره کل به معلولان گفت: این سازمان از حدود ۱۴ هزار معلول حمایت می کند.

زهرا همتی با اشاره به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گفت: یکی از بخش های این قانون که آیین‌نامه‌ اجرایی آن در حال ابلاغ است، کاهش ۵۰ درصدی مالیات حقوق والدین شاغل است که فرزند معلول دارند.

وی به خدمات این سازمان در حوزه مسکن و اشتغال به معلولان اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۸۴ واحد ویژه معلولان در استان احداث و تحویل شد و ۵۲ میلیارد ریال نیز برای اشتغالزایی این قشر هزینه شده است.

همتی بیان کرد: با وجود این خدمات ارایه شده ولی این کمک‌ها درصد اندکی از نیازهای معلولان را پاسخ می‌دهد و در این زمینه به مشارکت و همراهی بیشتر مردم نیاز داریم.
وی یادآور شد: با انجام خدمات غربالگری، آزمایش‌های ژنتیکی قبل از بچه‌دار شدن و مشاوره‌های قبل از ازدواج، نرخ معلول زایی در استان ایلام کنترل‌ شده و بخشی از علت معلولیت در این استان ناشی از کار و سوانح جاده ای است.


سه نفر از کودکان روشندل، تقدیر از معلولان موفق، تجلیل از خادمان اربعین اداره کل بهزیستی و تامین اجتماعی و برگزیدگان چهارمین سوگواره ملی مسیر سبز ویژه اربعین حسینی از دیگر بخشهای این برنامه بود.

همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای معلولان برپا شد که مورد بازدید شرکت کنندگان قرار گرفت.

۱۲ آذرماه در سالنامه رسمی کشور به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
کد خبر : ۱۷۸,۷۹۵
کلیدواژه ها: دولت تدبیر و امید، قانون جامع حمایت از حقوق معلولان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید