راه اندازی 15 آموزشگاه کارآموزی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵ آموزشگاه آزاد توسط بخش خصوصی و یک بازارچه فروش محصولات کارآموزی از ابتدای امسال تا کنون در این استان راه‌اندازی شده است.
راه اندازی 15 آموزشگاه کارآموزی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی افزود: ۱۰هزار و ۸۸ نفر دوره آموزش‌های مهارتی در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد سیستان و بلوچستان ارائه شد که از مجموع این آموزش‌ها هفت هزار و ۲۹۴ نفر دوره برای بانوان و ۲ هزار و ۷۹۴ نفر برای آقایان برگزار شده است.
وی گفت: این آموزش‌ها در قالب ۱۸۷حرفه آموزشی و ۲۴ رشته در شاخه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر به متقاضیان ارائه شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: پرهیز از موازی کاری سیاست این اداره کل به منظور حمایت از بخش خصوصی است و حرفه‌هایی که در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در سطح استان آموزش داده می‌شود از دستور کار مراکز بخش دولتی خارج شده است.
اولیایی ادامه داد: نخستین تاثیرگذاری این آموزشگاه‌ها کم کردن تصدی‌گری دولت و اعتماد به بخش خصوصی است در همین راستا باید به منظور بالا بردن کیفیت آموزش اهتمام داشته و برای درآمدزایی آموزشگاه‌ها بسترسازی کنیم.
وی بیان کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد قابلیتی بالقوه برای حرکت در مسیر توسعه، سازندگی و اشتغالزایی دارند و در همین راستا باید در تامین بخش اعظم نیروهای ماهر و متخصص در حرفه‌های مختلف مورد نیاز بازار کار سهیم باشند.

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۱۷۸,۹۴۴
کلیدواژه ها: اولیایی - فنی و حرفه ای - سیستان و بلوچستان - کارآموزی - مهارت ورزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید