همایش ملی «ایمنی و معدن» در سرچشمه رفسنجان آغاز به کار کرد/رونمایی از تمبر ایمنی

همایش ملی ایمنی، معدن و صنایع معدنی با حضور معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در شهر سرچشمه آغاز به‌کار کرد.
رونمایی از تمبر ایمنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این همایش اظهار داشت: برگزاری این همایش با توجه به اهمیت ایمنی است که از وظایف خاص ما در حوزه تولید است و در مجتمع مس سرچشمه به این باور رسیدیم که ایمنی یک ارزش برای ما است که همکاران ما در کنار تولید و مسائل توسعه‌ای در دستور کار دارند.
 وی با بیان اینکه هدف ما دستیابی به ضریب تکرار کمتر از یک هدف ۱۴۰۰ مجتمع مس سرچشمه است در ضریب تکرار نسبت به سال قبل ۶۰ درصد کاهش داشتیم، تصریح کرد: به روز کردن و شناسایی کانون‌ها و نقاط پرخطر مجتمع در دستور کار است و هر روز باید به روز باشیم چون خطرات هر روز وجود دارد.
احمدی نظارت مستمر، جدی و دقیق بر عملکرد فرآیند و تولید و تقویت تیم اچ‌اس‌ای و افزایش بازرسی‌ها در افزایش ضریب ایمنی عنوان کرد و افزود: شرط لازم برای ایمنی فرهنگ سازی است که در قالب آموزش همایش و تبلیغات و اقدامات انگیزشی انجام می‌شود.
وی بیان کرد: باتوجه به حجم ترافیک سنگین در مجتمع مس ۹۰ میلیون تن خاک در سال می‌تواند حوادثی ایجاد کند و می‌طلبد اول استانداردسازی تجهیزات و به روزکردن وسایل ایمنی را داشته باشیم.
احمدی ادامه داد: سیستم ضدتصادم در معدن را ایجاد کردیم یعنی اقدام در کاهش حوادث و استفاده از تکنولوژی‌های نوین به طور ویژه در دستور کار داریم.
وی خاطرنشان کرد: نیروی کار سرمایه بسیار عظیمی برای ماست که با تلاش و تفکر در کاهش حوادث اهتمام داریم.
در این همایش مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمان گفت: بیش از ۲۴ هزار نفر در بخش معدنی در استان کرمان مشغول کار هستند.
رضا اسماعیلی در همایش ملی ایمنی معدن و صنایع معدنی در شهر سرچشمه رفسنجان اظهارکرد: استان کرمان با ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور است و رتبه اول در معادن کشور را داراست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان عنوان کرد:  ۵۰۰ معدن در حال بهره‌برداری در استان داریم که بیش از ۲۴ هزار نفر در آنها مشغول کار هستند و یک پنجم ذخایر معدنی کشور در استان کرمان است.
وی تصریح کرد: از ۲۴ هزار نفر شاغل در بخش معدنی استان، 4 هزار و ۵۰۰ نفر کارگر ساده، 7 هزار و ۲۰۰ نفر کارگر ماهر و 3 هزار و ۶۰۰ نفر تکنسین و بقیه در قسمت‌های مختلف معادن مشغول به کار هستند.
اسماعیلی ابراز داشت: کارگران بیشترین نقش را در تولید دارد و در بحث ایمنی باید پیگیری کنیم تا از بروز حوادث جلوگیری شود؛ طی چهارسال گذشته توانستیم با اقداماتی که انجام شده حوادث در معادن به ویژه زغال‌سنگ را کم کنیم.

لازم به ذکر است : در این همایش همچنین از تمبر ایمنی رونمایی شد .

۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۷
کد خبر : ۱۷۸,۹۷۸
کلیدواژه ها: تمبر ایمنی,معادن,سرچشمه رفسنجان,مجتمع مس,کرمان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید