بیش از 2 هزار لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیمه بیکاری 2 هزار و 31 نفر برقرار شده است.
بیش از 2 هزار لرستانی مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، علی آشتاب در کارگاه آموزشی بیمه بیکاری با بیان  این که برای توسعه و ایجاد اشتغال می بایست بیکاران را به سمت آموزشهای مهارتی و توانمند سازی و کارآفرینی سوق داد، اظهارکرد: از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تلاش می شود تا مقرری بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای بپردازند، تا آمادگی ورود به بازار کسب و کار را به دست آورند.

وی افزود: در این راستا در 8ماه امسال تعداد 230 نفر به آموزش فنی و حرفه ای معرفی شده و در حال کسب آموزش های مربوطه هستند.

آشتاب با اشاره به اشتغال مجدد 27 نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری آموزش دیده فنی و حرفه ای  ادامه داد: نیروی کار از مهم‌ترین سرمایه‌های کشورهای در حال‌ توسعه است که سهم عمده ای در فرآیند تولید، توسعه و پیشرفت را دارند.

وی افزود: نیروی انسانی زمانی که به صورت ناخواسته و غیرارادی شغل خود را از دست می‌ دهد مورد حمایت قرار می گیرند که برقراری بیمه بیکاری راهکار حمایتی مناسب برای تأمین زندگی و معیشت آنان در چنین شرایطی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان  تصریح  کرد: با توجه به رتبه بندی اعلام شده از سوی مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری، این اداره کل در شش ماهه نخست سال 98 رتبه برتر کشوری را در حوزه  بیمه بیکاریکسب کرده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۴
کد خبر : ۱۷۹,۰۹۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید