مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : عضویت گیلان در دبیرخانه اوراسیا کمک شایانی به صادرات تعاونی ها می کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به عضویت گیلان در دبیرخانه اوراسیا گفت: بی شک این موضوع نقش موثری در افزایش صادرات داشته و با تلاش مضاعف می توان کمک شایانی به صادرات تعاونی های استان کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : عضویت گیلان در دبیرخانه اوراسیا کمک شایانی به صادرات تعاونی ها می کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، جلسه شورای اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان به ریاست علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان و با حضور مدیران، روسای ستادی و ادارات شهرستانی با محوریت بخش تعاون برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به حضور دبیرخانه اوراسیا در استان و معرفی سه تعاونی صادرکننده نمونه، بر شناسایی تعاونی های دارای صادرات مستقیم و غیر مستقیم و ثبت آمار صادرات آنها تاکید کرد.

علیزاده همچنین با تاکید بر اهمیت تعاونی های توسعه و عمران شهرستان خواستار تحقق این برنامه در همه شهرستان ها تا پایان سال شد. 

 وی با اشاره به اخذ مجوز در زمینه واگذاری زمین های منابع طبیعی، زراعت چوب و آببندان اظهارکرد: روسای ادارات باید با هماهنگی فرمانداری ها هر چه سریعتر نسبت به تشکیل تعاونی های توسعه و عمران اقدام کرده و در صورت تعلل و از دست رفتن طرح های موجود، تشکیل تعاونی های مذکور فاقد توجیه بوده و مردم رغبتی برای تشکیل آن نخواهند داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و مقام عالی وزارت در توسعه تعاونی ها، بر تحقق برنامه های ابلاغی وزارت متبوع تا پایان سال تاکید کرد و ضمن تقدیر از فعالان حوزه تعاون مبنی بر کسب رتبه پنجم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در شش ماه نخست امسال، خواستار تلاش بیشتر به منظور ارتقای این رتبه تا پایان سال جاری نیز شد.

لازم به ذکر است: آماده کردن چندین تعاونی برای جشنواره تعاونی های برتر آتی، استفاده از ظرفیت فرمانداران و بخشداران در تشکیل تعاونی ها ، حضور در روستاها برای ترویج تعاون و برنامه‌ریزی برای تشکیل تعاونی های تامین نیاز از دیگر توصیه های مدیرکل در این نشست بود.

 
 
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گیلان |
کد خبر : ۱۷۹,۶۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید