کارگاه‎های دارای بیمه ایلام به بیش از هفت هزار مورد افزایش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی اداره کل تامین اجتماعی استان، یک هزار و ۲۵۶ کارگاه جدید به کارگاه های دارای بیمه تامین اجتماعی استان افزوده شد که با احتساب موارد قبلی این تعداد به بیش از هفت هزار و ۶۰۰ کارگاه افزایش یافته است.
کارگاه‎های دارای بیمه ایلام به بیش از هفت هزار مورد افزایش یافت
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی با اشاره به اینکه با اضافه شدن این تعداد کارگاه تعداد کارگاه های دارای بیمه استان به بیش از هفت هزار و ۶۰۰ مورد رسیده است، اظهار کرد: این آمار موجب افزایش تعداد بیمه شدگان کل استان در سال ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ به تعداد ۳۹۴ نفر شده است.

وی افزود: همچنین مطابق آمار دریافتی از صندوق بیمه روستایی و عشایری، یک هزار و ۵۰۰ نفر نیز از طریق بیمه روستاییان و عشایر تسهیلات اشتغال روستایی دریافت کرده اند و تعداد بیمه شدگان نسبت به سال گذشته ۶۶۳ نفر افزایش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با بیان اینکه استناد به این ارقام نشان دهنده مرکز آمار ایران، روند رو به رشد اشتغال استان و اثر تسهیلات کم بهره نسبت به سال های گذشته است، گفت: نرخ بیکاری در تابستان امسال ۸.۷ درصد بود که نسبت به سال گذشته در همان فصل که ۱۱.۸ درصد بود، ۳.۱ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: اجرای سیاست های اشتغال دولت در قالب سامانه کارا که از اواخر سال ۹۶ آغاز و تاکنون نیز ادامه دارد، برای بیش از سه هزار و ۸۰۰ طرح مجوز صادر و تسهیلات پرداخت شده است.

شیرخانی تصریح کرد: بسیاری از این طرح ها پس از دوره ۶ ماهه تا یک سال تنفس، اکنون به بهره برداری رسیده و با توجه به این که در این دوره ملاک ایجاد اشتغال در هر طرح، آمار اعلامی کارفرما نیست بلکه گزارش تامین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: بیش از ۶۵ درصد تسهیلات اشتغال روستایی به بخش کشاورزی اختصاص یافته که خود در رونق این بخش تاثیرگذار و منجر به افزایش اشتغال دائم و فصلی در اکثر مناطق استان شده است.

وی همچنین به طرح کارورزی اشاره کرد و گفت: اجرای سیاست کارورزی، مشوق های بیمه ای و مهارت آموزی در محیط واقعی کار باعث افزایش جذب این نیروها برای کارفرمایان شده به طوریکه طی شروع این دوره تاکنون ۲ هزار و ۲۵ نفر از جامعه آماری بیکاران فارغ التحصیل از طریق کارورزی از طیف جمعیت بیکار خارج شده اند.


۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۲
کد خبر : ۱۷۹,۶۱۴
کلیدواژه ها: کارگاه‎های دارای بیمه،صندوق بیمه روستایی و عشایری، کاهش بیکاری، افزایش اشتغال، مشوق های دولت

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید