مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: مهارت‌آموزی راهکار برون‌رفت از بیکاری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان این که مهارت آموزی و توانمندسازی راهکار برون‌رفت از بیکاری است، گفت: مسئولان آموزش و پرورش و آموزش عالی با تأکید بر مهارت‌آموزی متناسب با بازار کار می‌توانند آینده شغلی دانش‌آموزان و دانشجویان را به درستی تأمین کنند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر حمید رضا پناه  در نشست با مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان اظهارکرد: امنیت شغلی در مهارت‌آموزی است و هر که مهارت خود را تقویت کند در آینده صاحب کسب و کار و شغل مناسب خواهد بود.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: در گذشته فرصت آزمایش و خطا گرفته می‌شد که روش خوب و مناسبی برای آموزش و تربیت نبود که هیچ کمکی به دنیای امروز ما نمی‌کند اما با مداومت جوانان حول مهارت‌ آموزی می‌توان دنیای آینده را ساخت.

وی نخستین مکان آموزش و تربیت و استعدادیابی فرزندان را خانواده دانست و اظهار کرد: مسئولان امر در حوزه آموزش عالیه باید این نکته را در نظر بگیرند که مهارت‌آموزی دانش آموزان و دانشجویان حین تحصیل متناسب با بازار کار باشد که قطعاً با مهارت‌آموزی آینده کار به درستی تأمین می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: مسئولان آموزش و پرورش و  آموزش عالی با تأکید بر مهارت‌آموزی متناسب با بازار کار می‌توانند آینده شغلی دانش‌آموزان و دانشجویان را به درستی تأمین کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با اشاره به نیازسنجی‌های انجام‌شده در بازار کار استان،گفت: سند جامع مهارت‌آموزی در استان بوشهر تدوین‌ خواهد شد.

عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه درصدد هستیم طرح مهارت‌آموزی را بر اساس بازار استان بوشهر اجرایی کنیم، اظهار کرد: تمامی نقاط ضعف و قوت در حوزه آموزش‌های مهارتی را در استان شناسایی کرده ایم و در آینده شاهد توسعه آموزش‌های مهارتی در همه بخش‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس ظرفیت استان بوشهر برنامه ریزی دقیقی در حوزه کشاورزی، انرژی‌های خورشیدی، گردشگری و صنایع‌دستی جهت آموزش انجام گرفته است،گفت: با توجه به نقش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغالزایی، با مهارت آموزی می‌توان به ارتقای سطح اقتصادی خانواده‌ها، ایجاد روحیه خودباوری و گسترش آموزش‌های مهارتی و تخصصی کمک کرد.

دراهکی به جایگاه اثرگذار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اشاره و اضافه کرد: دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در استان به بیش از نیمی از جمعیت استان خدمات ارائه می‌دهند که این اهمیت، بیانگر این است که با همکاری تمام حوزه‌های مرتبط با یکدیگر، بخش زیادی از مشکلات و نارسایی‌ها می‌تواند در حوزه مهارت آموزی مرتفع شود.

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲
کد خبر : ۱۷۹,۶۴۴
کلیدواژه ها: حمیدرضا پناه,مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر,بیکاری,بازار کار,مهارت‌آموزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید