در سی و سومین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی مطرح شد:بهره گیری از هوش مالی، قدرت ریسک پذیری را افزایش می دهد

ابوالفضل طاهریان، کارشناس حوزه هوش مالی در سی و سومین نشست علمی «دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بهره گیری از هوش مالی، قدرت ریسک پذیری را افزایش می دهد، گفت: افراد جامعه به لحاظ بهره گیری از روش های درآمدی به چهارگروه تقسیم می شوند که انتخاب هر گروه توسط افراد می تواند سرنوشت آنان را تغییر دهد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی
طاهریان درباره چهار گروه مزبور اضافه کرد: گروه اول صرفاً به فکر استخدام در سازمان ها و دستگاه ها هستند و کسانی اند که خود را در موقعیت بسته قرار داده و فضای رشد اقتصادی خود را محدود می بینند. این افراد، علاوه بر اینکه در بحران های اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند، بیشترین مالیات را قبل از اینکه حقوق بگیرند، می پردازند. گروه دوم،  خویش فرمایان هستند که برای خود، کار می کنند، درآمد خوبی دارند اما درآمد شان وابسته به حضور فیزیکی آنهاست. اکثراً تحصیل کرده و متخصص هستند. گروه سوه افرادی اند که دست به ریسک های بزرگ می زنند و تمایل دارند از افراد باهوش و مستعد برای انجام کارهای خود استفاده کنند. این گروه، مدیران شایسته را در خود جای داده است. درنهایت گروه چهارم افراد خاصی هستند که با برنامه ریزی و آینده نگری، سرمایه گذاری کرده و نفع مالی و اقتصادی وسیعی به جامعه می رسانند. آن‌ها هرگز  برای پول کار نمی‌کنند بلکه کاری می کنند که پول برایشان کار کند. به راحتی، سرمایه گذار جذب می کنند و از آزادی مالی مناسبی برخوردارند.

سی و سومین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی

 
وی در این نشست که به صورت تئوری و عملی برگزار شد، «هوش¬مالی» را ظرفیتی دانست که می¬تواند مشکلات مالی افراد را حل کند. او تصریح نمود: هوش مالی، بخشی از هوش انسان است که قادر است موضوعات مربوط به مسائل مالی را شناسایی و سپس رفع کند.
 
طاهریان، اراده تغییر گروه در افزایش توان مالی را بستگی به خود افراد دانست و اظهار داشت: در مواقعی که جامعه دچار بحران های اقتصادی بیشتر می شود اغلب افراد از هزینه های خود می کاهند در صورتی که این روش تا جایی کاربرد دارد که بنیان خانواده و شخصیت افراد دستخوش مشکلات روحی و روانی نشود و بهترین مسیر، پیگیری فرصت های جدید برای یافتن راه های کسب درآمد های مالی جدید است و هر کس از این طریق می تواند علاوه بر حفظ موقعیت خود، میزان تعاملاتش با دیگران را افزایش دهد. 
 
وی افزود: آشنایی با روش های برداشت سرمایه، تنوع سرمایه گذاری، آشنایی با مفاهیم بازار مالی و پولی همچون سهام، وام  و بورس و نیز استفاده به موقع از تکنیک های واسپاری مالی و کاری، از جمله نتایج توجه به اهمیت هوش مالی بوده که می تواند قدرت تحرک و مانور افراد را در امور پولی و اقتصادی افزایش دهد.

سی و سومین نشست علمی دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی 2

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۴
کد خبر : ۱۷۹,۷۵۴
کلیدواژه ها: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی,دوشنبه های فرهنگی و اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید