۲۴۰ نفر از مددجویان اردبیلی با دریافت تسهیلات خوداشتغالی وارد بازار کار شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با پرداخت بیش از 4 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی 240 نفر از مددجویان اردبیلی وارد بازار کار شدند.
۲۴۰ نفر از مددجویان اردبیلی با دریافت تسهیلات خوداشتغالی وارد بازار کار شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در هشت ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و محرومان جامعه از طریق «صندوق امداد ولایت» پرداخت شده است، گفت: در قالب تسهیلات کارگشایی، تسهیلات اشتغال و خودکفایی، تسهیلات خرید و ساخت مسکن و تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن تلاش می‌شود بخشی از مشکلات مهم نیازمندان جامعه را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه از تسهیلات پرداختی «صندوق امداد ولایت» بهره‌مند شده‌اند، افزود: در کنار خدمات بلاعوض، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بدین‌طریق بخش قابل توجهی از گرفتاری‌های نیازمندان کاهش یابد.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اشاره به اینکه حدود ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی به مددجویان تحت حمایت و محرومان استان اردبیل پرداخت شد تا بتوانند بخشی از مشکلات‌شان را برطرف کنند، بیان کرد: از طریق تسهیلات کارگشایی به مسائل ۲۸۰۰ خانوار بی‌بضاعت رسیدگی شد تا مشکلات آنها به حداقل برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه اعطای تسهیلات کارگشایی از جمله خدمات مهم این نهاد در عرصه خدمت رسانی به نیازمندان است که به طور قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت در اختیار آنها قرار می‌گیرد، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی برای رفع مشکلات درمانی، تعمیر و مقاوم‌سازی مسکن، تأمین جهیزیه، تهیه لوازم اساسی منزل و سایر نیازهای ضروری اقشار آسیب‌پذیر پرداخت ‌می‌شود تا وضعیت معیشتی آنها بهبود یابد.

وی با اعلام این که ۲۴۰ نفر از مددجویان با دریافت تسهیلات خوداشتغالی از «صندوق امداد ولایت» استان اردبیل وارد بازار کار شده‌اند، بیان کرد: بیش از چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در اختیار مددجویان قرار گرفت تا بتوانند شغل مورد نظرشان را ایجاد کنند.

۱۶۰ مددجو با دریافت تسهیلات خرید و ساخت مسکن از سرپناه مناسب بهره‌مند شدند

در ادامه این جلسه مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تهیه مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از برنامه‌ها و خدمات مهم کمیته امداد استان اردبیل است، اعلام کرد: رفع مشکل مسکن، مهم‌ترین دغدغه مددجویان را برطرف می‌کند تا مسیر توانمندسازی و خودکفایی آنها هموارتر شود.

دشتی با بیان اینکه ۱۶۰ مددجو با دریافت تسهیلات خرید و ساخت مسکن از سرپناه مناسب بهره‌مند شده‌اند، گفت: یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن از طریق «صندوق امداد ولایت» به خانوار تحت حمایت پرداخت شد تا منزل مناسبی تهیه کنند.

وی با اشاره به این که به ۲۰۰ خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر نیز در قالب تسهیلات ودیعه مسکن کمک شده است، بیان کرد: ۵۷۰ میلیون تومان تسهیلات ودیعه مسکن به افراد واجد شرایط پرداخت شد که بتوانند در سرپناهی مقاوم و مناسب ساکن شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۱۷۹,۸۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید