انتخابات هیات ورزش کارگری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

انتخابات هیات ورزش کارگری استان چهارمحال و بختیاری با حضور رییس فدراسیون ورزش کارگری و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
انتخابات هیات ورزش کارگری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری،سید حفیظ الله فاضلی در این جلسه توجه به ورزش کارگری را از برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و گفت: با انتخاب رییس هیات ورزش کارگری استان برنامه‌ها در این حوزه از ساماندهی مطلوب‌تری برخوردار می‌شود.

وی با بیان این که این در حالیست که در حوزه ورزش قهرمانی کارگران استان در حوزه ورزش‌های انفرادی و گروهی تاکنون مقام‌های برتر کشور را کسب کرده‌اند، در ادامه با تاکید بر توجه به ورزش کارگری از سوی کارفرمایان، افزود: در ماده ۱۵۴ قانون کار به صراحت بیان شده که کارفرمایان تجهیزات و امکانات ورزشی را برای کارگران خود فراهم کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: بی‌شک خدمات‌رسانی به این جمعیت قابل توجه نیازمند اعتبارات مناسبی است و تلاش خود را در این راستا به کارگرفته‌ایم.

در ادامه رییس فدراسیون ورزش کارگری با اشاره به وجود ۱۴ میلیون کارگر در کشور، گفت: از این تعداد ۳ میلیون نفر فعالیت‌های ورزشی مستمر دارند.

جواد رمضی افزود: در سال‌های اخیر ورزش کارگری از تحول مطلوبی برخوردار شده است و تلاش می‌شود با ترویج فرهنگ ورزش همگانی در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی کارگران بیشتری را به فعالیت‌های ورزشی ترغیب کنیم.
وی، سابقه وجود ورزش کارگری در کشور را بیش از نیم قرن اعلام کرد و گفت: با این وجود فدراسیون ورزش‌های کارگری از ۷ سال گذشته در کشور فعال شده و در این مدت ۲ برابر سال‌های قبل از آن فعالیت انجام گرفته است.
رمضی با اشاره به اینکه در سال جاری ۷۵ رقابت ملی در حوزه ورزش کارگری هدف گذاری شده است، تصریح کرد: تاکنون ۶۰ درصد این برنامه محقق شده است.
رییس فدراسیون ورزش کارگری به اعزام ۲ گروه ورزشی کارگری کشور به رقابت‌های بین‌المللی اشاره کرد و افزود: تیم ورزش‌های رزمی و تیم فوتسال شرکت‌ها و کمپانی‌ها در این مسابقات خوش درخشیدند و قهرمان شدند

رمضی، با بیان اینکه فدراسیون ورزش کارگری کشور عضو سه نهاد بین‌المللی است، اظهار کرد: هم اینک ایران، عضو فدراسیون جهانی ورزشی کارگری، فدراسیون کمپانی‌ها و شرکت‎ها است و در آکادمی فوتبال کارگری عضو هیات اجرایی است.

وی، کسب ۲ مجوز میزبانی برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزش کارگری را از موفقیت‌های کشور در این حوزه برشمرد و گفت زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این مسابقات فراهم شده است.

رمضی به در ادامه به رییس هیات ورزش کارگری این استان توصیه کرد تا به ورزش بانوان و خانواده کارگری بیش از بیش توجه و تمرکز برنامه‎ها بر این حوزه معطوف شود.

وی، تقویت هیات رییسه، انضباط مالی، تهیه سازوکار مالی مشخص و فرهنگ سازی برای ترغیب کارگران به ورزش را از دیگر برنامه‌های مهم هیات‌های ورزشی کارگری برشمرد.


۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲
کد خبر : ۱۷۹,۸۶۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید