مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران خبر داد: تبیین برنامه های هدفمند برای کارآفرینی و اشتغال استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، با تاکید بر این که مهمترین موضوعات سازمان ما ایجاد اشتغال، توسعه کارآفرینی و انجام امور روابط کار است، تاکید کرد: برای کارآفرینی و اشتغال استان تهران برنامه های بسیار هدفمندی را تبیین کرده ایم .
www.tehran.mcls.gov.ir

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، نهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور"  سید محسن دلبری " مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، " پروانه رضایی بختیاری "  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و مدیران کل دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران به منظور ایجاد هماهنگی جهت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود برای اجرای مطلوب وظایف و مأموریت‌های ادارات کل عضو شورای مذکر مندرج در برنامه عملیاتی سال 1398 تشکیل شد.
در این نشست  دلبری با ابراز خرسندی از حضور بانوان موفق در عرصه های مدیریت کلان، گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در سال 1397 با مدیریت  رضایی بختیاری مقام اول در جشنواره شهید رجایی را کسب کرد. این موفقیت بزرگ ثمره توانمندی ایشان و زحمات همکارانش در بخش های مختلف بوده است.
وی افزود: بایستی اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با هماهنگی و همدلی مصوبات جلسات را در کمترین زمان ممکن اجرایی کنند.
در ادامه پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران، با تاکید بر اینکه مهمترین موضوعات سازمان ما ایجاد اشتغال، توسعه کارآفرینی و انجام امور روابط کار است، افزود: برای کارآفرینی و اشتغال استان تهران برنامه های بسیار هدفمندی را تبیین کرده ایم . نگاه من به آینده در این زمینه بسیار روشن است. باید توجه روزافزونی به آموزش نوجوانان داشته باشیم. بایستی در مدارس و مراکز آموزشی به خصوص در مناطق محروم با کمک کارآفرینان برتر دوره های مهارت آموزی برای دانش آموزان، دانشجویان و تمامی جویندگان کار شکل بگیرد. در دراز مدت ما شاهد نتایج ثمربخش این اقدام ارزشمند بر روی نرخ اشتغال خواهیم بود.
در بخش دیگری از این نشست " رحیم سرهنگی " مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تبیین و توضیح توسعه و تقویت اکوسیستم کارآفرینی پرداخت و گفت: بایستی برای رشد نرخ اشتغال فضاهای کاری مشترک، کافه های کارآفرینی و شتاب دهنده ها، مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و کانونهای کارآفرینی در استانها ایجاد شود.

وی تاکید کرد: برای عبور از بحران بیکاری باید به توسعه کارآفرینی و تولید سرمایه توجه ویژه ای داشت. توسعه کارآفرینی به دلیل داشتن بازخورد بلند مدت هیچ وقت بطور جامع مورد اقبال واقع نشده است. زیرا همه دنبال نتیجه کوتاه مدت هستند.

مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که در دنیا سه دسته سیاست در جهت توسعه کارآفرینی وجود دارد، آنها را شامل تربیت نیروی با کیفیت، بهبود زیست ‌بوم کارآفرینی استانی و ملی( تعاملات با کیفیت بین اجزای اکوسیستم) و حمایت از کارآفرینان پیشرو و خط شکن عنوان کرد.
در بخش پایانی این نشست مدیران کل عضو این شورا به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و در خصوص موارد مطرحه بحث و تبادل نظر نمودند.


۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |
کد خبر : ۱۷۹,۹۱۴
کلیدواژه ها: نهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، محسن دلبری مدیرکل امور استان‌ها، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید