مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: توسعه ورزش همگانی و قهرمانی مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگری است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگران، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران: توسعه ورزش همگانی و قهرمانی مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، همایش تجلیل از کوهنوردان برتر فعال در عرصه کار و تلاش استان مازندران با حضور کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرجی پور دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور، چلابی رییس اداره تعاون کار آمل، خائفی پور رییس هیئت کوهنوردی کارگران استان و جمعی از کارگران کوهنورد و تشکل های کارگری در سالن همایش های اداره ارشاد آمل برگزار شد.

کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: استان مازندران همواره در بحث ورزش کارگری از استان های پیشرو بوده و از ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است.

وی افزود: برگزاری اولین المپیاد فرهنگی و ورزشی کارگران کشور به میزبانی مازندران در سال 93، اعزام های مکرر تیم های ورزشی کارگری به مسابقات داخلی و خارجی و موفقیت های اخیر رشته کوهنوردی گواه توجه ویژه این اداره کل به ورزش کارگری دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تقدیر از عملکرد هیئت ورزشی کارگران استان در سال های اخیر خاطرنشان کرد: زحمات ویژه  دامادی بعنوان رییس هیئت ورزشی کارگران استان منجر به تحول ویژه ای در این حوزه شده است که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد: باید اعتبارات ویژه ای برای ورزش کارگری دیده شود تا شاهد پیشرفت بیش از پیش این حوزه در سطح کشور باشیم اگرچه وظیفه خود می دانیم که در کنار ورزش کارگری حضوری موثر داشته باشیم.

اصغری مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگران ، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی دانست و افزود: ترویج و همه گیر کردن  ورزش همگانی در جامعه کارگری موجبات تامین و افزایش نشاط اجتماعی و ارتقا بهره وری را فراهم ساخته و هر گونه توسعه و شکوفایی اجتماعی موجب گردش بهینه چرخ اقتصادی و رونق آن خواهد شد.

وی با اشاره به توجه ویژه قانون کار و ورزش کارگران بیان کرد: ماده 154 قانون کار بر ضرورت توجه کارفرمایان با مشارکت وزارتخانه های کار و ورزش، به ایجاد محل مناسب برای استفاده کارگران ‌در رشته‌های مختلف ورزشی تأکید دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان سخنانش از زحمات همه کارگران کوهنورد که با همه سختی ها به قله های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه صعود کردند تشکر کرد.

ابراهیم فرجی پور دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور نیز با حضور در این مراسم بیان کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ورزش کوهنوردی کارگری را در صدر توجه خود قرار داده و این مهم در کنار زحمات فدراسیون ورزش کارگری و همت ویژه کارگران کوهنورد موجب کسب موفقیت های بسیاری در این ورزش شده است.

وی افزود: صعود کارگران کوهنورد مازنی به قله 5047 کازبک کشور گرجستان که از لحاظ درجه سختی با قله‌های کوه هیمالیا برابری می‌کند بسیار جای تبریک دارد و نشان از شایستگی و ظرفیت بالای کوهنوردان این استان دارد.

دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که  تعداد زیادی از این کوهنوردان را بانوان کارگر در صعودهای داخلی و خارجی تشکیل می دهند.

خائفی پور رییس هیئت کوهنوردی کارگری مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: صعود به قله های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه نشان از ظرفیت بالای رشته کوهنوردی کارگری در استان مازندران دارد.

وی افزود: ضمن تشکر از زحمات مسئولین، خواستار پیگیری بیش از پیش برای تخصیص اعتبارات لازم جهت حمایت از ورزش کارگری توسط مسئولین هستیم.

گفتنی است: در پایان این مراسم از 35 نفر کارگر کوهنورد که موفق به صعود به قله های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه شدند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.


۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳
کد خبر : ۱۷۹,۹۶۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید