پرداخت تسهیلات به بیش از سه هزار طرح اشتغال روستایی در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون سه هزار و 836 طرح اشتغال روستایی با اعتبار 215 میلیارد و 100میلیون تومان و ایجاد پنج هزار و 725 شغل در استان ایلام پرداخت شده است.
پرداخت تسهیلات به بیش از سه هزار طرح اشتغال روستایی در ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی گفت: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

وی گفت: تاکنون سه هزار و 836 طرح اشتغال روستایی با اعتبار 215 میلیارد و یکصد میلیون تومان و ایجاد پنج هزار و 725 شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

وی از جمله اهداف مهم در اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری را  توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دانست.

شیرخانی یادآور شد: جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها به ویژه حاشیه شهرها، حمایت از دانش آموختگان دانشگاهی، تثبیت اشتغال پایدار، تأمین بخش مهمی از نیازهای ضروری کشور در استان‌ها و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از واحدهای تولیدی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

شیرخانی تاکید کرد: این تسهیلات با سود چهار، شش و 10 درصد پرداخت می‌شوند و در صورت تخطی گیرنده، از جمله عدم ایجاد اشتغال تعهد شده یا عدم تحقق طرح، تسهیلات اعطایی و یا میزان سود آن با نرخ ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.


۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۹
کد خبر : ۱۸۰,۰۲۶
کلیدواژه ها: اشتغال روستایی، کاهش بیکاری، افزایش اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید