معاون وزیر کار: امسال 100 هزار فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌شود

برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال 86 حدود 100 هزار فرصت شغلی برای این قشر ایجاد خواهیم کرد..
دکتر جواد فرشباف افزود: برابر آخرین آمار مرکز آمار ایران بالغ بر دو میلیون و 600 هزار بیکار در ایران وجود دارد و یک میلیون و 500 هزار نفر از مردم به شغل کاذب و یا ناقص مشغول هستند.
فرشباف در تشریح سیاست‌های اشتغالزایی وزارت کار و امور اجتماعی گفت: تلاش خواهیم کرد طی برنامه پنج ساله نرخ بیکاری جامعه را از 2/11 درصد به 2/8 درصد برسانیم و این امر در گرو ایجاد حداقل یک میلیون و 200 هزار فرصت شغلی در سال است.
وی درباره اجرای موفقیت آمیز طرح بنگاه‌های اقتصادی زودبازده گفت :در سال 85 بیش از 760 هزار طرح با اعتباری حدود 10 هزار میلیارد تومان در بخش بنگاه‌های اقتصادی زودبازده ساماندهی شده است.
فرشباف تعیین میزان دستمزد کارگران را در حوزه اختیارات وزارت کار و امور اجتماعی ندانست و تاکید کرد: این وظیفه بر عهده شورای عالی کار است که هر ساله با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان و نماینده وزارت کار و امور اجتماعی تشکیل می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری اشتغال وزیر کار و امور اجتماعی استان اصفهان را در اجرای سیاست‌های اشتغالزایی دولت موفق دانست و افزود: در دو سال گذشته نرخ بیکاری در استان اصفهان نسبت به کل کشور کاهش بیشتری داشته است.
۱ خرداد ۱۳۸۶ ۱۵:۵۴
کد خبر : ۱۸,۰۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید