کارگر نمونه سال 85 : افزایش دستمزدها بر اساس توان مالی کارفرمایان انجام گرفته است

شرایط اقتصادی واحدهای تولیدی به گونه ای است که کارفرمایان برای افزایش دستمزدها با مشکل مواجه می شوند.
عبدالرضا مرزبانی کارگر نمونه سال 85 به ایسنا گفت : این میزان دستمزد براساس توانایی مالی کارفرمایان تعیین شده است البته کارفرمایان چاره‌ای جز افزایش اندک دستمزد‌ها ندارند، چراکه افزایش بیش از این صنایع را دچار مشکل می‌کند.
وی تصریح کرد: در صورت افزایش دستمزد‌ها امکان تعطیلی واحد‌ها می‌رود که در این صورت نیز کارگران از دریافت همین حداقل دستمزد نیز محروم می‌شوند.
این کارگر شرکت تعمیرات نیروی برق اصفهان درباره اختراع خود گفت: یک نوع روغن به نام روغن یاتاقان در تولید برق نقش اساسی ایفا می‌کند که اگر این روغن‌ها دچار مشکل شوند، مشکلات زیادی برای نیروگاه ایجاد می‌شود به طوری که نیروگاه چهار اصفهان به دلیل این امر 10 ماه از مدار خارج شد.
وی بار مالی تحمیل شده از این طریق را بسیار سنگین خواند و افزود: براساس طرح من به مدت 15 دقیقه می‌توان روغن یاتاقان را برای گردش موتور آماده کنیم که این زمان بسیار مناسب است و تاکنون در نیروگاه بندرعباس و اصفهان اجرا کرده‌ایم و بسیار نیز موفق بوده است.
مرزبانی بیان کرد: ما به دنبال آن هستیم که این طرح را در سایر نیروگاه‌ها نیز اجرا کنیم چراکه از این طریق امکان خارج شدن نیروگاه‌ها از مدار بسیار کاهش می‌یابد.
۱ خرداد ۱۳۸۶ ۱۲:۲۵
کد خبر : ۱۸,۰۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید