یک مقام کارفرمایی : کاهش سود تسهیلات بانکی در سال 85 اشتغالزا بوده است

رییس شبکه خانه‌‏های صنعت و معدن ایران گفت‌‏: ادعای اخیر وزارت کار در مورد رشد 78 درصدی شهرک‌‏های صنعتی در سال 85 منطقی و نتیجه برخی تصمیمات درست در حوزه‌‏های اقتصادی بوده‌‏است.
هادی غنیمی فرد معتقد است: رشد و توسعه بی سابقه شهرک‌‏های صنعتی، نتیجه کاهش 2 درصدی سود تسهیلات بانکی و تحت فشار گذاشتن بانک‌‏ها از سوی دولت بوده است.
وی گفت‌‏: تنها در نتیجه این اقدامات، شاهد هستیم که پروژه های رها شده در شهرک‌‏های صنعتی منطقه تهران از سر گرفته شده است.
وی یادآور شد‌‏: در نتیجه عقب‌‏نشینی بانک‌‏ ها و موافقت با پرداخت تسهیلات زودبازده به یک سوم از 200 هزار متقاضی، نه تنها توسعه شهرک‌‏های صنعتی آغاز شده است، بلکه در صورت راه‌‏اندازی این واحدها، حداقل 500 تا 600 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌‏شود.
غنیمی‌‏فرد یادآور شد: پروژه های دریافت کننده تسهیلات، بیشتر مربوطه به صنایع پایین دستی هستند که علاوه بر زودبازده بودن، برای راه اندازی نیاز به نیروی انسانی دارد.
این مقام کارفرمایی، با انتقاد از کسانی که در رسانه ها و افکار عمومی شایعه ثابت ماندن سود تسهیلات بانکی را دامن می زنند، یادآور شد‌‏: هنوز شخص رییس‌‏جمهور پاسخ صریح و روشنی در مورد تعیین سود تسهیلات ارایه نکرده که سوداگران و نزول خواران این چنینی، تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران را جشن گرفته‌‏اند.
وی گفت‌‏: باید دولتمردان و حامیان صنعت و تولید ملی، برای حفظ اشتغال پایدار و ادامه چرخش چرخهای صنعت کشور و تولید ارزش افزوده، این قبیل شایعات را تکذیب کنند.
به گزارش ایلنا رییس شبکه خانه‌‏های صنعت و معدن افزود: چنانچه سود تسهیلات در سال 86 کاهش نیابد، شاهد روند معکوس در توسعه و کاهش رونقی که به تازگی در شهرک‌‏های صنعتی اشتغال ایجاد شده، خواهیم بود.
۱ خرداد ۱۳۸۶ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۱۸,۰۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید