رییس فدراسیون ورزش کارگری کشور در اصفهان: وضعیت ورزش کارگری در دو سطح ملی و بین المللی از لحاظ کمی و کیفی قابل قبول است

​رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور ​گفت: ورزش کارگری کشور در هر دو سطح ملی و بین المللی توانسته از لحاظ کمی و کیفی حرکت قابل قبولی داشته باشد.
رییس فدراسیون ورزش کارگری کشور در اصفهان: وضعیت ورزش کارگری در دو سطح ملی و بین المللی از لحاظ کمی و کیفی قابل قبول است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، جلسه مجمع عمومی سالیانه هیات ورزشی کارگران استان اصفهان باحضور جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور، محسن نیرومند مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، سلطان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان، جواد شیرانی رئیس هیات ورزشی کارگری استان،اسماعیلی دبیرکل فدارسیون ورزش کارگری و نمایندگان داوران،کارخانجات، مربیان، هیات های ورزش کارگری شهرستان ها، در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان برگزار شد.

در این جلسه جواد رمضی  با بیان اینکه کسب مقام سوم تیمی جهان در سال جاری در کشور اسپانیا از افتخارات بسیار بزرگ فدراسیون ورزش کارگری کشور است، افزود: این فدراسیون با تلاش جهت حفظ هویت آماتوری ورزش کارگری کشور در تمامی رشته های ورزشی مصوب، رقابت های ورزشی کارگران کشور را برگزار کرده است.

رمضی همچنین اظهار کرد: فعالیت 30 انجمن و 6 کمیته ورزشی کارگری در هر دوبخش بانوان و آقایان در کل استان، توجه ویژه به ورزش بانوان و نگاه یکسان به  هر دو بخش ورزش بانوان و آقایان، توجه ویژه به ورزش همگانی و تلاش در جهت مشارکت حداکثری کلیه خانواده های عزیز کارگری به امر ورزش ،اعزام تیمهای ورزشی به کلیه مسابقات قهرمانی کارگران در هر دو بخش بانوان و آقایان به سراسر کشور،اعزام به مسابقات جهانی  و بین المللی و درخشش ورزشکاران کارگر استان در مسابقات جهانی ایتالیا، لتونی،فرانسه، تهران، ترکیه و اسپانیا  در سالهای گذشته استان اصفهان را به عنوان شاخص ورزش کارگری کشور مطرح کرده است.

در  ادامه محسن نیرومند مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به نقش ورزش در سلامت جسم و روان کارگران گفت: انجام فعالیت های ورزشی در شرکت ها و کارخانجات صنعتی استان به صورت هدفمند موجب افزایش نشاط، سلامت اجتماعی و قهرمان پروری در آینده استان و کشور  خواهدشد.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های ورزشی در واحدهای صنعتی، نه تنها ضرورتی مهم برای سلامت نیروی کار است، بلکه با توجه به وجود بزرگترین جامعه کارگری کشور در استان اصفهان بهترین فرصت برای نهادینه کردن فرهنگ ورزش در میان جامعه هدف، خواهد بود.
نیرومند ایجاد نگرش مثبت و پویا در کارگران، تقویت انگیزه کوشش برای بالا بردن راندمان تولید و پرهیز از روزمرگی در محیط کار، کاهش دغدغه، اضطراب و استرس و بالا بردن عزت نفس و آسایش فکری را  از جمله  اهداف  و رویکردهای  ورزش کارگری استان اصفهان عنوان کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین گفت: با توجه به ارتقای نگرش متولیان ورزش کارگری استان نسبت به اهمیت ورزش در محیط کار، دیگر فعالیت های ورزشی کارگری همچون گذشته به کارخانه محدود نمی شود و طرح هایی همچون ایجاد پایگاه های سلامت بانوان، اوقات فراغت فرزندان در  نهادینه کردن ورزش و فرهنگ ورزشی در خانواده ها مؤثر خواهد بود.
نیرومند بابیان اینکه فضاهای مجازی به عنوان رقیبی سرسخت سلامت روحی خانواده را تهدید می کند، افزود: وقت تعداد زیادی از خانواده ها در شبکه های اجتماعی تلف می شود و دیگر فرصت و رغبتی برای ورزش و فعالیت بدنی برای آنها باقی نمی ماند.

وی همچنین گفت: ساعات حضور کارگران در محیط کار بهترین فرصت برای برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه ورزش و سلامتی جسم و روح خانواده ها است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم رئیس فدراسیون ورزش کارگری کشور با اهدای تقدیرنامه و تندیس از تلاشهای صورت گرفته در استان اصفهان در زمینه رشد و توسعه ورزش کارگری قدر دانی کرد.

همچنین از دو طرح  پژوهشی هیات وزشی کارگران استان اصفهان در زمینه ارتقای ورزش کارگری رو نمایی شد.

  

۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان اصفهان |
کد خبر : ۱۸۰,۲۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید