مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: دانش‌آموختگان در صدر بیکاران هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: بیکاری دانش‌آموختگان مهمترین مشکل استان در زمینه اشتغالزایی و رفع این معضل نیازمند تغییر فرهنگ و ذهنیت در جامعه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: دانش‌آموختگان در صدر بیکاران هستند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان در نخستین همایش طلاب و روحانیون کار آفرین استان سمنان در سالن اجتماعات اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: دانش‌آموختگان تنها علاقه‌مند به شغل اداری و پشت‌میز نشینی هستند که این رویکرد موجب بالارفتن آمار بیکاری در قشر دانش‌آموخته استان شده است.

وی بیان کرد: ۱۰ سال گذشته سمنان جزو استان‌های دارای نرخ بیکاری پایین بود، اما در سال‌های اخیر با معضل بیکاری دانش‌آموخته‌گان مواجه است که تغییر ذائقه و ذهنیت کارجویان گره‌گشای رفع این معضل است.

غنیان یادآور شد: روحانیان از سرمایه و پایگاه اجتماعی برخوردار هستند و نقشی مهم در ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه دارند.

وی ادامه داد: اقتصاد درون‌زا و مردمی از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی است و تحقق این راهبرد در قالب فعالیت تعاونی محقق می‌شود و روحانیون نقشی مهم در تقویت و افزایش مشارکت مردم در قالب تعاونی دارند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان یادآور شد: نگاه خلاقانه و نوآورانه موجب رونق کارآفرینی و تامین بازار فروش می‌شود.

وی تصریح کرد: براساس تفاهم‌نامه‌های امضا شده بین اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حوزه علمیه استان به منظور تشکیل تعاونی برای روحانیان و کسانی که با آنها کار می‌کنند، تسهیلات اشتغالزایی اعطا می‌شود.

نخستین همایش طلاب و روحانیون کار آفرین استان سمنان با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نبوی معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه کشور برگزار شد.


۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
کد خبر : ۱۸۰,۲۸۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید