معاون وزیرکار:رویکرد وزارت کار در مواجهه با قرارداد سفید امضا برخوردی جدی وقانونی است

معاون تنظیم روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی، با انتقاد شدید از سوء استفاده‌‏هایی که از قراردادهای کار صورت می‌‏گیرد، گفت‌‏: اینکه با تنظیم قرارداد سفید امضا حقوق کارگران تضییع می شود، با اهداف وزارت کار مغایرت داشته و با این موارد برخورد می‌‏کنیم.
به گزارش ایلنا, ابراهیم نظری جلالی گفت: قرارداد کار , سندی برای قانونی کردن روابط کار بین کارگر و کارفرماست که در آن، زمان شروع و پایان کار مشخص می‌‏شود، افزون برآنکه آنچه در طی این مدت بر تعهد کارگر یا کارفرما قرار می‌‏گیرد نیز در این سند لحاظ می‌‏شود.
وی با تاکید بر اینکه رویکرد وزارت کار در مواجهه با قرارداد سفید امضا, برخوردی جدی وقانونی است، افزود: یکی از شروط قرارداد کار، تعیین زمان آغاز و پایان همکاری است, بنا براین هر قراردادی که زمان خاتمه همکاری در آن لحاظ نشده باشد، از درجه اعتبار ساقط است و کارفرما نمی‌‏تواند در مراجع تصمیم گیری به آن استناد کند.
نظری جلالی حق اعتراض و شکایت برای کارگرانی که مجبور به انعقاد قرارداد سفید امضا می‌‏شوند را محفوظ دانست و گفت‌‏: در صورت طرح شکایت در مراجع تصمیم گیری، به این تخلف کارفرمایان رسیدگی خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه عرصه کار محل مقدسی است و نباید با سوءاستفاده هایی همچون قرارداد سفید امضا، تقدس آن را زیر سوال برد، گفت‌‏: ایجاد هرگونه ابهام در روابط بین کارگر و کارفرما، باعث کاهش بهره وری می‌‏شود.
نظری جلالی کارفرمایان را مخاطب قرار داد و گفت‌‏: بهتر است از رونق قراردادهای سفید امضا در عرصه کار جلوگیری شود و ا ین مهم با سعه صدر کارفرمایان محقق خواهد شد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۴:۵۰
کد خبر : ۱۸,۰۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید