معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری: کاهش بیکاری استان گلستان با تسهیلات بنگاههای کوچک به دست آمده است

معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری گلستان گفت: میزان بیکاری در استان با 2/7 درصد کاهش در سال 85 به رقم 9/9 درصد رسیده است.
مهندس سیدمحمد موسوی، در گفت و گو با ایلنا، اضافه کرد: کاهش میزان بیکاری با اجرای برنامه‌های اشتغالزایی و تسهیلات بنگاههای کوچک در استان به دست آمده است.
وی تصریح کرد: نرخ بیکاری در سال83 در استان گلستان 12/6 بود که ‌اجرای طرحهای مختلف اشتغالزایی باعث کاهش آن در سال 85شده است.
موسوی ادامه داد: کاهش میزان بیکاری در این مدت، حاصل تلاش دستگاههای اجرایی و همکاری بانکها و تخصیص تسهیلات بنگاههای کوچک زودبازده بوده است.
این مقام مسوول در استانداری گلستان گفت: در سال گذشته 26 هزار و 752 شغل با مشخصات کامل، نوع شغل و به همراه لیست تامین اجتماعی در استان محقق شده‌است.
معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی استانداری گلستان اضافه کرد: از این تعداد 15 هزار و 521 نفر از محل بنگاههای کوچک زودبازده کارآفرین مشغول به کار شده‌اند.
وی ادامه داد: چهار هزار و323 نفر از محل صدور پروانه کسب سازمان بازرگانی، یک هزار و217 نفر نیز در قالب حمایتهای تسهیلاتی صندوق مهر امام رضا (ع) به کار گرفته شده‌اند.
معاون برنامه‌ریزی استانداری گلستان افزود: 540 نفر در این مدت در دستگاههای دولتی استخدام شدند.
موسوی با بیان اینکه روند اشتغالزایی در استان در سال جاری نیز تداوم می‌یابد، گفت: بخشی از اشتغال ایجاد شده از طریق حمایتهای سرمایه‌گذاری مستقیم بخش خصوصی، اشتغال مجدد و ماده3 قانون کار عملی شده‌‏است.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۲:۰۱
کد خبر : ۱۸,۰۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید