دکتر سیدمحمد جهرمی :وزارت کار از کارآفرینانی که به جویندگان کار آموزش می دهند ، حمایت می کند

وزارت کار و اموراجتماعی از ایجاد هلدینگ ها از سوی کارآفرینان و تولیدکنندگان حمایت می کند.
دکتر سیدمحمد جهرمی با بیان این مطلب اظهار داشت : یکی از رشته هایی که در کشور می تواند به صورت هلدینگ راه اندازی شود ، تولید سنگ های زینتی است .
وزیر کار و اموراجتماعی صبح امروز در بازدید از طرح های کارآفرینان در فرهنگسرای کار با اشاره به اینکه وزارت کار و اموراجتماعی موضوع آموزش را از اولویت های اساسی می داند ، یادآور شد : در صورتی که کارآفرینان ، به جویندگان کار آموزش دهند ، وزارت کار و اموراجتماعی هزینه آن را پرداخت می کند.
وی به ارائه آموزش کسب و کار توسط وزارت کار و اموراجتماعی اشاره کرد و گفت : آماده هستیم برای کارآفرینان ، دوره های آموزشی کسب و کار برگزار کنیم .
دکتر جهرمی با تاکید بر اهتمام وزارت کار و اموراجتماعی به ترویج کارآفرینی ، یادآور شد : کارآفرین کسی است که می تواند نوآوری ، خلاقیت و ایده های خود را به منصه ظهور برساند و با قبول ریسک آنرا اقتصادی کند ، و نباید این مفهوم را اشتباه گرفت .
وی افزود : مخترعان و مبتکران زیادی در جامعه داریم اما همه آنها توانایی اجرای ایده های خود را ندارند . از اینرو وزارت کار و اموراجتماعی طرح آموزش کسب و کار را به ویژه برای کارآفرینان مورد توجه قرار داده است .
وی از تشکیل گروههای تخصصی کارآفرینان در کشور استقبال کرد و گفت : یکی از معضلات جدی در مسئله بیکاری ، نظام آموزشی کشور است که باید برای حل آن چاره اندیشید.
دکتر جهرمی پیشنهاد داد : برای راهنمایی افراد و خانواده ها به انتخاب رشته های تحصیلی و شغلی در جامعه بر حسب توانمندی افراد می توان ، از ابتدای مقطع راهنمایی با بهره گیری از تست های روانشناسی ، به افراد جامعه برای انتخاب رشته تحصیلی و شغلی کمک کرد.
وی اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهها بر اساس تفاهم نامه وزارت کار و وزارت علوم را گامی در جهت حل بخشی از معضل نظام آموزشی کشور دانست و گفت : در حالی که سالانه قریب 400 هزار فارغ التحصیل دانشگاه وارد بازار کار می شوند ، بسیاری از بخش ها با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند و این مشکل باید از طریق آموزش های کاربردی حل شود.
وزیر کار یادآور شد : با طرح آموزش جوانان توسط کارآفرینان ، می توان رابطه استاد – شاگردی را احیا کرد و وزارت کار و اموراجتماعی از این طرح حمایت می کند.
دکتر جهرمی با اشاره به اجرای طرح ایجاد بنگاههای کوچک و متوسط در کشور ، یادآور شد : وزارت کار و اموراجتماعی این بنگاهها را در قالب خوشه های تولید پیگیری می کند و از ایده های اجرایی در توسعه خوشه های تولید حمایت می کند.
وزیر کار و اموراجتماعی از تدوین طرح شرکت های سرمایه گذاری برای حمایت از طرح های خوداشتغال خبر داد و گفت : تلاش می شود از طریق این شرکت ها نقدینگی مورد نیاز افراد خوداشتغال تامین شود .
وی همچنین از اختصاص دو هزار میلیارد ریال اعتباربه مراکز رشد فن آوری خبر داد و گفت : این تسهیلات بدون دریافت وثیقه پرداخت می شود.
پیش از سخنان وزیر کار و اموراجتماعی ، چند تن از کارآفرینان ، گزارشی از طرح ها و مشکلات ارائه دادند.
آقای شکیبا نژاد به نمایندگی از کانون کارآفرینان فرهنگسرای کار ، از طرح این کانون برای تاسیس انجمن کارآفرینان ایران خبر داد و گفت : دراین انجمن تشکیل 12 گروه تخصصی کارآفرینی پیش بینی شده است و در واقع هدف از تاسیس این انجمن پیگیری طرح های کارآفرینان تا مرحله اجرا است .
در این جلسه همچنین یکی از کارآفرینان خواستار تدوین طرح بیمه کارآفرینان شد.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۱۵:۰۸
کد خبر : ۱۸,۰۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید