مدیرکل تنظیم و نظارت بر روابط کار وزارت کار: شورای سازش در کارگاه‌های با بیش از10 نفر کارگر تشکیل می‌شود

وزارت کار تصمیم دارد شوراهای سازش را در کارگاه‌های با بیش از 10 نفر کارگر تشکیل دهد.
شکور ابراهیمی ـ مدیرکل تنظیم و نظارت بر روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی ـ در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این که سال گذشته حدود 3500 شورای سازش در کشور تشکیل شد اظهار کرد: هم‌اکنون این شوراها در ادارات کار نیز دایر هستند.
وی افزود: سال گذشته بیش از 50 درصد اختلافات کارگری و کارفرمایی پرونده‌های ارجاعی به این شوراها، به صورت سازشی حل و فصل شد.
وی افزود: با توجه به تجربه کسب شده از فعالیت سال گذشته این شوراها و با توجه به افزاش تعداد این شوراها در سال جاری، امسال پرونده‌هایی که در این شوراها مطرح و سازش‌هایی که انجام می‌شود، بیش از سال گذشته خواهد بود.
ابراهیمی تشکیل شوراهای سازش را در کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها موثر دانست و گفت: در بسیاری از مواقع از زمانی که دادخواست از اداره کل به شوراهای سازش داده می‌شود، ظرف 48 تا 72 ساعت مورد رسیدگی و حل و فصل قرار می‌گیرد ولی به طور میانگین زمان رسیدگی به این دادخواست‌ها در شوراهای سازش هشت روز است.
وی در ادامه گفت: سال گذشته دادخواست‌هایی که به مراجع حل اختلاف واصل شد، نسبت به سال 84 کاهش 11 درصدی داشت که تشکیل شوراهای سازش و راه‌اندازی واحدهای مشاوره در ادارات کار از عمده دلایل کاهش این دادخواست‌ها بوده است
۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۹:۵۴
کد خبر : ۱۸,۰۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید