117 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شدند

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان لرستان از شناسایی و اخراج 117 تبعه خارجی غیر مجاز شاغل در استان خبر داد .
117 نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در لرستان شناسایی شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب از شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیر مجاز در استان خبر داد و افزود: با عنایت به اهمیت و ضرورت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصتهای شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز در استان در هشت ماهه سال جاری بیش از  659 مورد بازرسی در این خصوص توسط بازرسان کار استان انجام گرفت که منجربه شناسایی بیش از 117 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان شده که با همکاری نیروهای انتظامی از کشور اخراج شدند .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اظهار کرد: با توجه به معضل بیکاری در استان و اهمیت استفاده از جوانان استان از فرصتهای شغلی ، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیر مجاز از محیط های کاری استان در دستور کار قرار دارد .

وی در ادامه تاکید کرد: به موجب ماده 181 قانون کار ، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می شود که در همین راستا در هشت ماهه نخست سال جاری بیش از  14 کارفرما که اتباع خارجی غیر مجاز را بکارگیری نموده اند شناسایی و ضمن ابلاغ برگ جریمه ، به مراجع قضایی معرفی شدند.

آشتاب با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع 81 نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان با اشاره به قوانین بکارگیری اتباع بیگانه اظهار کرد: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی که اتباع بیگانه غیرمجاز به کار می گیرند به استناد بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ضمن معرفی به مراجع قضایی روزانه مبلغ 154 هزار تومان جریمه خواهند شد.


۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
کد خبر : ۱۸۰,۵۷۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید