مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: ایلام، سومین استان در بهره‎مندی از یارانه دستمزد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با اشاره به اینکه طرح یارانه دستمزد ظرفیتی برای کمک به واحدهای تولیدی بوده و نقش مهمی در حمایت اقتصادی از واحدها و تثبیت اشتغال دارد، گفت: ایلام، سومین استان کشور در بهره‎مندی از طرح یارانه دستمزد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: ایلام، سومین استان در بهره‎مندی از یارانه دستمزد
ه گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی با اعلام این خبر اظهار کرد: استان ایلام در طرح یارانه دستمزد از بین هشت استان پایلوت کشور در جایگاه سوم قرار دارد.

وی افزود: اکنون در ۲۸ واحد پذیرنده استان ۸۰ نفر کارگر از یارانه دستمزد استفاده می کنند و توانسته اند در محل کار خود ادامه فعالیت دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اضافه کرد: استان کهکیلویه و بویراحمد با ۱۵۰ نفر، کردستان ۱۲۰ و استان ایلام با ۸۰ نفر در اجرای طرح یارانه دستمزد پیشتاز هستند.

شیرخانی گفت: در طرح یارانه دستمزد دولت با تقبل حدود ۳۰ درصد از دستمزد کارگران سعی دارد تا به کارفرماها و واحدهای تولیدی کمک کند.

وی اظهارکرد: این طرح دارای دستورالعمل و موارد قانونی خاصی است و به هر طرحی تعلق نمی گیرد بلکه دارای شرایط خاصی برای پرداخت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام همچنین به اجرای طرح کارورزی در استان اشاره کرد و گفت: استان ایلام مقام پنجم کشور را در اجرای این طرح به خود اختصاص داده است.

شیرخانی یادآور شد: سهم استان در اجرای طرح کاروری ۵۵۰ نفر بود که سه برابر ظرفیت آن کارورز جذب کرده ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که پیامدهای کارورزی منجر به ایجاد اشتغال برای جوانان باشد.


۲۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۴
کد خبر : ۱۸۰,۵۷۸
کلیدواژه ها: یارانه دستمزد ،مشوق های بیمه ای ،اشتغال، کارورزی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید