وزیر کار: بسیجی واقعی کسی است که در کارش اخلاص و تخصص داشته باشد

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: بسیجی واقعی کسی است که در هر مسوولیتی که دارد، اخلاص و نیز تخصص آن شغل را داشته باشد و بکار ببندد.

"سید محمد جهرمی" روز پنجشنبه در همایش سالانه فرماندهان رده مقاومت بسیج این وزارتخانه در مشهد افزود: حال ممکن است این فرد عضو پایگاه بسیج نیز نباشد، اما با این تعریف تمام کسانی که در این دو جبهه در کشور خدمت می کنند، بسیجی واقعی هستند.

وی گفت: از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمنان انقلاب اسلامی تحت عناوین مختلف عداوت خود را نسبت به این نظام و مردم نشان دادند، اما مردم با روحیه بسیجی که حضرت امام(ره) در دل آنها ایجاد کرد، موفق شدند همواره با این ترفندها برخورد کنند.

جهرمی افزود:آنها در رژیم گذشته منش فکری ما را تضعیف کرده و روحیه خود باوری ایرانیان را به اضمحلال کشانده بودند و تصور می‌کردند که حداکثر شش ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نظام متلاشی خواهد شد.

وی گفت: اما بعد از اینکه از این مسئله ناامید شدند، منافقان و گروههای سیاسی را بر علیه جمهوری اسلامی تقویت کردند که از این مسئله نیز به جایی نرسیدند.

جهرمی افزود: در ادامه این کینه توزی‌ها، جنگ و محاصره اقتصادی را بر ما تحمیل کردند اما از تحرکات نظامی هم به جایی نرسیدند.

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: امروز نیز با کمک ابزارهای فرهنگی و اقتصادی قصد دارند عرصه را بر ما تنگ کنند که تحریک دانشجویان، معلمان و کارگران تنها قسمت کوچکی از این اقدامات است.

وی افزود: شاید در سالهای اول انقلاب بدلیل وابستگی شدید اقتصاد ایران به کشورهای غربی می‌توانستند ما را به زانو در آورند اما امروز بطور قطع از سوی دشمنان به ما هیچ ضربه‌ای وارد نخواهد شد.

در ادامه این همایش، فرمانده رده مقاومت بسیج وزارت کار و امور اجتماعی گفت: بیشتر کارکنان این وزارتخانه، در قالب گردانهای عاشورا، الزهرا و گروههای مقاومت سازماندهی شده‌اند.

"محمد رسولی" افزود:برای این افراد برنامه‌های سیاسی و فرهنگی در راستای تقویت روحیه دفاعی تدارک دیده شده است.

وی گفت: از روزهای پایانی سال گذشته تا ابتدای سال جدید، حدود هفت هزار نفر از کارکنان این وزارتخانه در قالب کاروان راهیان نور عازم مناطق جنگی شدند.
۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ۰۸:۳۲
کد خبر : ۱۸,۰۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید